Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Čontofalský o rivalovi: "Baletka a zákerný človek"

Sportnet|Publikované 25. sep 2002 o 22:00

Porekadlo o nemožnosti spolužitia dvoch kohútov na jednom smetisku sa pomaly ale o to výraznejšie začína prejavovať v českom futbalovom klube

Bohemians Praha. Príchod slovenského brankára Petra Holeca, ktorý z postu jednotky vytlačil svojho krajana Kamila Čontofalského sa negatívne odzrkadlil v ich vzájomných vzťahoch. Čontofalský dokonca nazval svojho konkurenta baletkou a zákerným človekom. "Je to baletka a nie brankár, naviac i zákerný človek, neznášam ho," povedal pre Mladú Frontu Dnes 24

Holec vytlačil svojho spoluhráča z bránky klokanov v zápase 7. kola s Ostravou (2:1), v ktorom podal excelentný výkon. Odvtedy si "Francúz" medzi žrďami ani "neškrtol" a Bohemka, ktorá sa dovtedy iba trápila, získala v troch po sebe idúcich stretnutiach sedem bodov. Tridsaťjedenročný Holec postoj svojho krajana nechápe: "Som z toho úplne mimo. Prišiel som do Dolíčka preto, aby som chytal, absurditami sa nezaoberám." Tréner Dušan Uhrin ml. neprejavil veľké pochopenie pre medializáciu sporu. "Je to vnútorná vec klubu, nebudem sa k tomu vyjadrovať," povedal. Vedenie Bohemky údajne Čontofalskému doporučilo, aby o probléme nehovoril verejne. "Keď sa ma niekto pýta, nechcem klamať. Prečo by som sa bál trestu? Nerobím zlú reklamu klubu, iba Holecovi," nedal sa prehovoriť Čontofalský, ktorý v klube už raz jednu mastnú pokutu dostal.

V januári 2001 si vykoledoval sankciu vo výške 200 000 českých korún, pretože podľa vtedajšieho trénera Vlastimila Petrželu z neho pred prípravnym zápasom razil alkohol. Tri týždne predtým na oslave Silvestra sa pre zmenu pobil.

Brankári medzi sebou vzájomne nekomunikujú, dokonca ani počas tréningu. Čontofalský sa naviac bojí, že vypadne z nominácie Ladislava Jurkemika na kvalifikačný zápas ME proti Anglicku (12. októbra). Na konci júna sa mu vo vršovickom klube končí zmluva. "V takejto situácii sa mi nič podpisovať nechce," uzavrel Čontofalský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.