Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Čontofalský na poslednú chvíľu neprestúpil do FC Chelsea!

Sportnet|Publikované 12. feb 2009 o 00:00

TOMÁŠ PETRO, tomas.petrokorzar.skUž-už to vyzeralo, že brankár Kamil Čontofalský prestúpi do Anglicka, no nakoniec z toho nebolo nič. S odstupom

TOMÁŠ PETRO, tomas.petrokorzar.sk

Už-už to vyzeralo, že brankár Kamil Čontofalský prestúpi do Anglicka, no nakoniec z toho nebolo nič. S odstupom času vyplávalo na povrch, že o jeho služby mal záujem FC Chelsea.

KOŠICE. Ruský tím Zenit Petrohrad je v týchto dňoch na sústredení v tureckom Beleku. Zverenci trénera Dicka Advocaata sa do tohto letoviska presunuli z Dubaja, kde Zenit absolvoval prvú časť sústredenia. S mužstvom je i brankár Kamil Čontofalský, okolo ktorého sa v minulých dňoch dosť popísalo v súvislosti z jeho odchodom z Ruska. Nenechal si ujsť príležitosť prísť sa pozrieť na duel svojho bývalého klubu z Košíc proti bulharskému Blagoevgradu (1:0).

Nie ManCity, ani Tottenham, ale Chelsea

"Ono sa to písalo, ale nakoniec som nikam neprestúpil. Stále som v Zenite, takže je to už pre mňa bezpredmetné," začal rozhovor na tému svojho prestupu Kamil Čontofalský. Ešte pred Vianocami sa v súvislosti s jeho menom spájal konkurenčný Lokomotiv Moskva, kam nedávno prestúpil Ján Ďurica. Z prestupu však nebolo nič. Do hry prišlo i Nemecko, no kluby odradil fakt, že košický brankár v roku 2008 neodchytal ani jeden súťažný zápas. Na II. bundesligu bol pre zmenu pridrahý, špekulácie okolo Talianska i Holandska sa nepotvrdili a dlhý čas to vyzeralo tak, že ani v Anglicku brankárov nepotrebujú. Ku koncu prestupového obdobia však prišla zmena. Začiatkom februára generálny manažér petrohradského klubu Maxim Mitrofanov povedal, že o Čontofalského sa zaujímajú dva kluby z Premier League. Neskôr sa objavili informácie, že nejde o malé kluby, ale o niečo slávnejšie. Okamžite začali špekulácie a anglické zdroje vygenerovali dvojicu: Manchester City a Tottenham Hotspur. V hre však zostal len jeden vážny kandidát a bol to naozaj aj vážny klub. "Išlo o Chelsea, no nakoniec to padlo. Neviem presnú príčinu, prečo sa nakoniec prestup neuskutočnil. Už to vyzeralo tak, že v predposledný prestupový deň poletím do Anglicka, ale nakoniec z toho zišlo. Volal mi manažér, že mám letieť do Londýna, lebo môj prestup je prakticky istý, ale nakoniec som neletel. Už som sa pripravoval na sťahovanie. K môjmu odchodu nedošlo a ja som nepátral, prečo. Nemá to cenu," prezradil 30-ročný gólman.

Nepomohlo ani lobovanie

"Môj odchod sa nepiekol zo dňa na deň. Asi týždeň pred možným prestupom mi niečo manažéri spomínali, no ja som tomu veľmi neveril a ani som tomu neprikladal vážnosť. Keď som letel z Dubaja domov, tak mi vo Frankfurte volal manažér, že všetko nasvedčuje tomu, že pôjdem do Chelsea a v nedeľu poletíme do Londýna. Čakali sme ešte na telefón, lebo ráno to ešte mal potvrdiť šéf exekutívy FC Chelsea Peter Kenyon. Nevolal, takže sa rozhodli, že nebudú brať nikoho a ponechajú si ako dvojku Hilaria," vysvetlil sled udalostí pred vypršaním zimného prestupového termínu "na Ostrovoch". Na Stamford Bridge sa tak črtala zaujímavá česko-slovenská brankárska dvojica. "Najprv bolo údajne desať kandidátov. Na záver sme zostali len dvaja. Neviem, kto bol ten druhý. Potom vraj zaloboval Petr Čech, ktorý chcel mňa, lebo ma pozná. V Chelsea by som bol síce tiež dvojkou, ale vďaka množstvu pohárových zápasov by sa človek častejšie dostal do brány. Teraz je to už jedno, lebo som sa nikde nedostal," pridal ešte jeden postreh 34-násobný reprezentant Slovenska. Mimochodom, P. Čech je opäť zranený...

Láka ho juh Európy

Bývalý brankár Bohemians Praha a 1. FC Košice prišiel do Ruska v roku 2003 a súčasný kontrakt mu platí do konca roka 2009. "Do leta zostanem v Zenite, a potom sa uvidí, kde prestúpim. Ja vlastne prestupujem už štvrtý rok a nikde som sa nedostal. Nechcem teraz už radšej nič hovoriť, kam pôjdem, aby sa mi niekde podarilo prestúpiť. Myslím si, že v lete sa lepšie prestupuje. Ak sa mi to ani vtedy nepodarí, tak v zime už určite." V Rusku je už šiesty rok a aj preto chce zmeniť nielen súťaž, ale i krajinu. Anglicko? "Ani nie. Skôr niekde do tepla. S vedením Zenitu som sa už bavil, že chcem odísť a určite v Petrohrade neostanem, takže prípadné predĺženie zmluvy so Zenitom neprichádza do úvahy. Najmä pre limit legionárov v Rusku, ktorý sa má každým rokom zvyšovať. Podmienky pre legionárov sa tak zhoršia. Minimálne päť ruských hráčov musí hrať za klub v jednom zápase, na ďalší rok majú zvýšiť túto kvótu na šesť. V bráne je navyše ruský reprezentant Malafejev. Tréner síce povedal, že na tréningoch vyzerám lepšie ako on, ale do brány sa aj tak asi ťažko dostanem," dodal Kamil Čontofalský, ktorý sa nateraz pripravuje s úradujúcim držiteľom Pohára UEFA na blížiaci sa dvojzápas 16-finále Pohára UEFA s VfB Stuttgart (18. a 26. 2.).

* * *

ZAUJALO NÁS

Zaujímavý príjem

Nie je tajomstvom, že Zenit Petrohrad, ktorý triumfoval v Pohári UEFA a v najvyššej domácej súťaži skončil na 5. mieste, sa po vstupe silného sponzora Gazprom stal jedným z najbohatších klubov Ruska. Ak vôbec nie najbohatším... Napríklad najväčšia hviezda klubu Andrej Aršavin, ktorý pred pár dňami prestúpil do Arsenalu Londýn, bol podľa portálu Total Football najlepšie zarábajúcim futbalistom ruskej I. ligy v roku 2008 s príjmom 4 milióny eur (120 504 000 Sk). Za ním by mali nasledovať ďalší dvaja hráči Zenitu Anatolij Tymoščuk - Danny Alves a ďalej Peter Odemwingie (Lokomotiv) - všetci s 3 miliónmi eur. S mzdou nad milión eur figuroval aj Kamil Čontofalský. Pri jeho mene je odhadovaný príjem 1,4 milióna eur (42 176 400 Sk). Na brankára, ktorý v minulom roku neodchytal ani jedno súťažné stretnutie, je to určite zaujímavý peniaz.

Súvisiace články