Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

CONMEBOL pripravil plán na rozšírenie počtu účastníkov MS 2006 na 36

TASR|9. jún 2003 o 16:41

Buenos Aires 9. júna (TASR) - Juhoamerická futbalová konfederácia (CONMEBOL) pripravila hrací plán MS 2006 v Nemecku v prípade, že sa svetový šampionát ...

Buenos Aires 9. júna (TASR) - Juhoamerická futbalová konfederácia (CONMEBOL) pripravila hrací plán MS 2006 v Nemecku v prípade, že sa svetový šampionát rozšíri z 32 na 36 tímov.

Podľa nového plánu, ktorý získala britská tlačová agentúra Reuters, bude na šampionáte namiesto ôsmich deväť základných skupín po štyroch tímoch. Do osemfinále postúpia víťazi skupín a päť najlepších tímov z druhého miesta. Zvyšné štyri tímy odohrajú o zostávajúce dve osemfinálové miestenky kvalifikačné zápasy.

V prípade rozšírenia účastníkov šampionátu sa v Nemecku namiesto plánovaných 64 stretnutí odohrá 72 zápasov. Juhoameričania sa o rozšírenie šampionátu snažia najmä preto, že v súčasnosti majú na MS garantované iba štyri miestenky. V prípade účasti 36 tímov bude mať Južná Amerika na šampionáte garantovaných päť miest.

O prípadnom rozšírení počtu účastníkov nadchádzajúcich MS rozhodne exekutíva Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) na svojom zasadnutí 28. júna v Paríži.

Plán rozšírenia okrem Juhoameričanov podporuje i prezident Európskej futbalovej únie Lennart Johansson. Naopak proti sú prezident FIFA Joseph Blatter a prezident organizačného výboru MS 2006 Franz Beckenbauer.

eh la

Súvisiace články