Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Comrieho získala Philadelphia

Sportnet|18. dec 2003 o 00:00

LOS ANGELES - Práva na obmedzeného voľného hráča Mika Comrieho získala od Edmontonu Philadelphia Flyers výmenou za dve miesta v drafte a hráča Jeffa Woywitku.

Oilers za mladého centra získali možnosť výberu v 1. kole draftu 2004 a v 3. kole o rok neskôr. Comrie v tejto sezóne neodohral v NHL ani minútu, keďže sa v lete nedohodol s kanadským klubom na novej zmluve. Vedenie olejárov už nechcelo ďalej rokovať, dvadsaťtriročný útočník požiadal o prestup.

Comrie mal už pred týždňom odísť z Oilers do Anaheimu, ale jeho odchod stroskotal na požiadavke generálneho manažéra Oilers Kevina Loweho. Ten chcel, aby sám hráč zaplatil Edmontonu sumu 2,5 milióna dolárov. „Veríme, že táto transakcia posilní náš tím," povedal generálny manažér Flyers Bob Clarke. „Získali sme kreatívneho a rýchleho centra. Takýto typ hokejistu dokáže zlepšiť aj výkony ostatných." Do ligy môže útočník nastúpiť až po tom, ako sa dohodne s Philadelphiou na zmluve.

Comrieho draftovali Oilers v roku 1999 v 3. kole. V minulej sezóne odohral 69 zápasov s bilanciou 20 gólov a 31 asistencií. Dvadsaťročný obranca Woywitka počas tejto sezóny nastupoval iba v drese farmárskeho klubu Philadelphie v AHL a v 29 dueloch zaznamenal šesť asistencií. (tasr)

Súvisiace články