Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Comeback trebišovskej hádzanej

Sportnet|Publikované 18. aug 2008 o 22:00

NA PRVOLIGOVEJ SCÉNE PO 5 ROKOCHJAROSLAV ČÚRNYTREBIŠOV. Po piatich rokoch sa trebišovská mužská hádzaná vracia na prvoligovú scénu. V čase, keď

NA PRVOLIGOVEJ SCÉNE PO 5 ROKOCH

JAROSLAV ČÚRNY

TREBIŠOV. Po piatich rokoch sa trebišovská mužská hádzaná vracia na prvoligovú scénu. V čase, keď seniorská hádzaná postupne zanikla vo všetkých troch zemplínskych baštách (Michalovce, Trebišov, Sečovce) je to pre priaznivcov športu medzi sedmičkami skvelá správa. MHK Trebišov prevzal prvoligovú licenciu od rezervy Košíc a momentálne sa už pripravuje na majstrovský štart, ktorý Zemplínčanov čaká 6. septembra 2008 doma proti nedávnym extraligistom z Topoľčian.

Splnený sen

S myšlienkou vrátiť sa po piatich rokoch na prvoligovú scénu sa činovníci v trebišovskom hádzanárskom klube pohrávali už dávnejšie. Najprv sa pred vyše rokom neúspešne pokúšali spojiť so Sečovcami, napokon sa im podarilo dohodnúť sa s Košicami. "Mužská hádzaná do Trebišova vždy patrila a preto sme sa neustále pokúšali vrátiť ju späť. Zhruba pred 3-4 mesiacmi sme sa dozvedeli, že MHK Košice už ďalej neplánuje mať v prvej lige rezervu. Ozvali sme sa a dohodli na prevzatí ich licencie. Chcem však zdôrazniť, že budeme fungovať ako samostatný klub, aj keď netajím užšiu spoluprácu s košickým klubom. Všetko to robíme nielen kvôli divákom, ktorí sa už nevedia dočkať majstrovskej súťaže, ale hlavne našej mládeži. Nechceli sme, aby po ukončení dorasteneckého veku museli s hádzanou končiť, pretože by nemali kde pokračovať," priznal manažér MHK Trebišov Marek Dragula.

Šanca mládeži

Trebišovskí hádzanári sa pripravujú od prvého augusta v domácich podmienkach pod taktovkou skúseného trénera Milana Majovského. "Chceme dať viac šancí našim vlastným hráčom, do prípravy sa zapojili naši odchovanci Vagner, Krim, Ľ. A P. Kováčovci, Majoroš, Kanda či momentálne zranený Kohút, posilami sú Exsečovčania S. Seman, Murín, Kľučár či Korytko, z Košíc prišli Vasilenko, Varhalík a D. Tabačko, pričom v rámci spolupráce s Košicami je možný striedavý štart hráčov zo širšieho kádra ich A-mužstva," doplnil M. Dragula a dodal program prípravných stretnutí MHK v najbližších dňoch: "V piatok hráme v Sarospataku, v nedeľu hostíme doma Nyíregyházu, o týždeň v utorok privítame Bardejov, 28. augusta hostíme doma v odvete Sárospatak a 30. augusta ďalšieho maďarského súpera zo Salgotarjánu," dodal M. Dragula, pričom nezabudol zdôrazniť, že mužská trebišovská hádzaná sa na prvoligové pole vracia najmä vďaka ústretovosti a pomoci tamojšieho mestského magistrátu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.