Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Columbus vyhodil kouča Kinga, nahradí ho generálny manažér

TASR|7. jan 2003 o 18:25

Columbus 7. januára (TASR) - Tím zámorskej NHL Columbus Blue Jackets v utorok prepustil zo svojich služieb trénera Dave Kinga. Vo funkcii ho do konca ...

Columbus 7. januára (TASR) - Tím zámorskej NHL Columbus Blue Jackets v utorok prepustil zo svojich služieb trénera Dave Kinga. Vo funkcii ho do konca prebiehajúcej sezóny nahradí prezident a generálny manažér klubu v jednej osobe Doug MacLean. Dôvodom na zmenu boli neuspokojivé výsledky Columbusu v doterajšom priebehu ligy.

"Bolo to nesmierne ťažké rozhodnutie, pretože Dave King za uplynulé tri roky urobil pre klub veľmi veľa. Museli sme však niečo urobiť, aby sa tím posunul dopredu," vyhlásil MacLean. Blue Jackets majú v tejto sezóne na konte iba štrnásť víťazstiev zo 40 zápasov. Labuťou piesňou Kinga na trénerskom poste bola pondelňajšia prehra 1:5 s Nashvillom na domácom ľade. King bol jediným trénerom Columbusu od vzniku klubu v lete roku 2000. Predtým pôsobil aj v úlohe hlavného kouča Calgary Flames a dlhé roky aj pri kanadských reprezentačných celkoch.

mp

Súvisiace články