Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Colorado sa bez Forsberga trápi, návrat Švéda stále v nedohľadne

TASR|9. nov 2001 o 09:39

Denver 9. novembra (TASR) - Návrat švédskeho hviezdneho centra Petra Forsberga do NHL je podľa jeho agenta Dona Baizleya stále v nedohľadne. Colorado ...

Denver 9. novembra (TASR) - Návrat švédskeho hviezdneho centra Petra Forsberga do NHL je podľa jeho agenta Dona Baizleya stále v nedohľadne. Colorado vstúpilo do novej sezóny bez Forsberga veľmi nepresvedčivo a aj preto sa začal generálny manažér Pierre Lacroix intenzívnejšie zaujímať o návrat "Petra Veľkého", ktorý momentálne trávi čas v rodnom Švédsku.

"Neviem presne kedy sa Peter vráti. Nehovoril som s ním viac ako týždeň a neviem o tom, že by sa niečo malo zmeniť," povedal Baizley, ktorý je agentom aj Joe Sakica, Teemu Selänneho, či Thea Fleuryho. Forsberg šokoval Colorado 15. septembra, keď v Štokholme vyhlásil, že si pre zdravotné problémy chce od hokeja na neurčený čas oddýchnuť. Švédsky hokejista sa navyše vzdal svojho ročného platu 11 miliónov dolárov. "Peter urobil veľké gesto, pretože keby bol na listine zranených hráčov, dostával by normálne plat. On sa však rozhodol, že keď nehrá, tak si plat nezaslúži," dodal Baizley.

Podľa denverských médií uvažujú šéfovia lavín aj o krajnom riešení. V prípade, že sa Forsberg v priebehu sezóny nevráti, pokúsia sa ho vymeniť do iného klubu, pretože nutne potrebujú kvalitného ofenzívneho hráča.

Súvisiace články