Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Colorado ostáva v hre, Sakic rozhodol v predĺžení

SITA|29. apr 2004 o 08:46

NEW YORK 29. apríla (SITA) - Kanadsko-americká NHL mala v stredu na programe dva zápasy 2. kola play off, v ktorom oba domáce tímy využili výhodu domáceho prostredia a zaznamenali svoje prvé víťazstvá ...

NEW YORK 29. apríla (SITA) - Kanadsko-americká NHL mala v stredu na programe dva zápasy 2. kola play off, v ktorom oba domáce tímy využili výhodu domáceho prostredia a zaznamenali svoje prvé víťazstvá v sériách. V Colorade strelci dlho nemohli nájsť recept na prekonanie oboch brankárov, keď o najtesnejšom víťazstve Avalanche 1:0 nad San Jose rozhodol v 6. minúte nadstaveného času kapitán Joe Sakic. Tretí najproduktívnejší hráč základnej časti NHL využil zaváhanie hosťujúceho obrancu Mika Rathjeho a ukončil 178 minút a 14 sekúnd trvajúcu nepriestrelnosť opory Sharks Jevgenija Nabokova. Jeho náprotivok David Aebischer zneškodnil všetkých 27 pokusov smerujúcich na jeho bránku a zaznamenal svoj prvý shutout kariéry v play off. Colorado tak zostalo v hre o postup do finále Západnej konferencie a znížilo stav série na 1:3.

Toronto po dvoch prehrách na ľade Philadelphie zdolalo v domácom prostredí Flyers 4:1 a upravilo stav série na 1:2. O osude stretnutia rozhodli domáci hráči v druhej tretine, keď medzi 26. a 36. minútou prekonali trikrát hosťujúceho Roberta Escha a víťazstvo si už nenechali ujsť.

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Toronto - Philadelphia 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Góly: 26. Mogiľnyj (Sundin), 27. Ponikarovskij (McCabe), 36. Kilger (Domi, Francis), 52. Tucker (Leetch, McCabe) - 39. Amonte (Žamnov, Pitkänen). Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:19. Brankári: Belfour - Esche. Diváci: 19 628. Stav série: 1:2.

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Colorado - San Jose 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 66. Sakic (Boughner). Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 36:27. Brankári: Aebischer - Nabokov. Diváci: 18 007. Stav série: 1:3.