Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Coffey ukončil kariéru

TASR|3. okt 2001 o 19:54

Toronto 3. októbra (TASR) - Kanadský hokejový obranca Paul Coffey ukončil v stredu svoju 21-ročnú kariéru v NHL, počas ktorej štyrikrát vyhral Stanleyho ...

Toronto 3. októbra (TASR) - Kanadský hokejový obranca Paul Coffey ukončil v stredu svoju 21-ročnú kariéru v NHL, počas ktorej štyrikrát vyhral Stanleyho pohár.

Štyridsaťročný Coffey hral štrnásťkrát v zápase All Star, trikrát vyhral Kanadský pohár a trikrát Norrisovu trofej za najlepšieho obrancu NHL.

S 1531 bodmi je na druhom mieste v historickej tabuľke obrancov za Rayom Bourquem a so 196 bodmi v 194 zápasoch vedie tabuľku obrancov v zápasoch play off.

"Hral som v NHL i na medzinárodnej úrovni s mnohými hráčmi. Tieto skúsenosti si zapamätám navždy," povedal jeden z najlepších obrancov v histórii NHL.

Najprestížnejšiu súťaž začal hrať v roku 1980 v Edmontone, s ktorým vyhral trikrát Stanleyho pohár. Štvrtý prsteň získal v roku 1991 s Pittsburghom. Okrem toho obliekal dresy Los Angeles, Detroitu, Hartfordu, Philadelphie, Chicaga, Caroliny a naposledy Bostonu.

Súvisiace články