Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Čo sa nepodarilo Gegičovi, vyšlo Zabavníkovi, a tak si pripravil darček ku krstinám

Sportnet|Publikované 28. okt 2002 o 00:00

Košice - Keď v 8. kole pricestoval do Košíc Púchov, fanúšikovia privítali Almirovi Gegičovi vrelé privítanie. Na druhej strane však verili, že to čo

sa mu nepodarilo v košickom drese streliť gól sa mu nepošťastí práve v tomto zápase. Presne sa síce netrafil, no Púchov i tak remizoval 1:1. Tentoraz prišla do Čermeľa Žilina s ďalším miláčikom košických fanúšikov Radoslavom Zabavníkom. Ten sa dvoma gólmi najväčšou mierou pričinil v pamätnom zápase s Prešovom o záchranu 1. FC v I. lige a na to sa nezabúda. Ten však už nebol ku Košičanom taký zhovievavý ako Gegič. Nielen, že gól strelil, ale si z Košíc odviezol so spoluhráčmi aj tri body.

"Som veľmi rád, že sa mi podarilo streliť v Košiciach gól. Venujem ho malému Tomášovi, z ktorého sa brat teší už tretí týždeň," vysypal po zápase R. Zabavník, až to vyzeralo, akoby si túto reč pripravoval už dopredu. "Keď som šprintoval z našej polovice, zakričal som si o prihrávku od Miša Gottwalda, ten ma pekne našiel a v tom momente mi hlavou prebehla myšlienka na poisťujúci gól." Šťastný strelec vzápätí vysvetlil, že za úspešnými gólmi stála pomsta. "Terén bol podľa mňa veľmi mäkký, v strašnom stave. Cez prestávku sme si povedali, že budeme hrať viac zo zabezpečenej obrany a budeme sa spoliehať, či nám vyjde nejaký brejk. To sa nám podarilo v závere až dvakrát a preto sme i zvíťazili. Myslíme si, že vylúčenie Riša Varadina bolo nespravodlivé, premohli sme sa však a v šatni sme si povedali, že musíme pomstiť toto vylúčenie i zranenie Mira Barčíka." R. Zabavník si už pred týmto zápasom pýtal priepustku od trénera Komňackého, aby zostal doma o čosi dlhšie. Víťazstvom i gólom ju ešte viac umocnil. "Určite. Už pred zápasom som sa na to pýtal trénera. Povedal, že uvidí podľa výkonu. Podľa mňa, len ma trochu naťahoval, lebo viacerí z východu Slovenska tu zostali o čosi dlhšie."

Súvisiace články