Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Čo majú medzi sebou Škrak a Orlovský

Sportnet|Publikované 8. dec 2002 o 23:00

Trebišov - Na súpiskách prvoligových hokejových tímov Trebišova a Michaloviec sa to odchovancami košického hokeja len tak hemží. Viac ich je,

pochopiteľne, v trebišovskom kádri, ktorý je počnúc touto sezónou rezervným tímom extraligového HC. V Michalovciach na trénerskej lavičke kraľuje skúsený harcovník Ján Selvek a v kádri má iba dvoch útočníkov pochádzajúcich z metropoly východného Slovenska Igora Szabadoša a Róberta Orlovského. O to nepochopiteľnejšia je nevraživosť medzi niektorými hráčmi týchto dvoch susedských celkov. Presvedčiť sa o tom mohli aj diváci piatkového zemplínskeho derby, v ktorom sa zrodila prekvapujúca remíza 3:3. Za stavu 3:1, osem sekúnd pred ukončením druhej tretiny, nešetrne narazil lakťom na mantinel trebišovský obranca Stanislav Kožár útočníka hostí Jána Kachniča. Ten ostal ležať ako podťatý, čo zjavne vyprovokovalo Róberta Orlovského k tomu, aby Kožárovi surovým kroščekom do oblasti tváre ukázal, kto je na ľade pánom. V tom vyletel z domácej striedačky "zlý chlapec" trebišovského tímu Slavomír Žec, ktorý sa dožadoval odvety. Orlovského zjavne vyzýval k bitke, ale ten o ňu nemal žiadny záujem. Začal ho teda naháňať po celom ihrisku, trvalo to možno minútu, kým obaja neprišli k jednému z rohov hracej plochy. Tam sa do seba pustili. O dres ako prvý prišiel Žec, lenže Orlovskému potom aj viac naložil. Bitka dvoch Košičanov na trebišovskom ľade skončila podľa nás remízou, čo však ani nie je veľmi podstatné. Smutné je, že hlavnými aktérmi pästného súboja boli dvaja hráči z košickej hokejovej školy, ktorí ešte nie tak dávno obliekali spoločný dres. "Nepáčil sa mi zbytočne tvrdý zákrok na Kachniča, tak som jednu Kožárovi "pustil". V tom tam vbehol Žec a veľmi sa chcel so mnou biť. Nie sme síce veľkými kamarátmi, ale poznáme sa. Správal sam, akoby mal vymletú hlavu. Nechcel som sa biť, preto som nezhodil ani rukavice. Žec mal však jasný príkaz z lavičky, aby mi naložil. Určite to bola zásluha trénera Škraka, ktorý má nemá v láske. Aj keď sme hrali proti Trebišovu v Michalovciach posielal za mnou Kožíka. Je to úbohé," povedal útočník michalovskej Dukly Róbert Orlovský, ktorý musel pred sezónou z Trebišova odísť práve kvôli nezhodám s trénermi.

Boli sme zvedaví aj na názor druhej strany. Jozef Škrak odmieta akékoľvek podozrenia z vedomého útoku na Orlovského. "V prvom rade by si mal on vstúpiť do svedomia. Celý čas poľoval na našich hráčov, provokatívne korčuľoval okolo našej striedačky. Pred šarvátkou so Žecom navyše surovo fauloval Kožára, previnil sa teda najmä on. Zo Žecovho konania určite vyvodíme dôsledky, ale ja mám svedomie čisté. Nikdy by som sa neznížil k tomu, aby som posielal hráčov na ľad s tým, aby zbili súpera," uzavrel Jozef Škrak.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.