Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

ČO HOVORIA SÚPERI?

Sportnet|8. dec 2003 o 00:00

Luiz Felipe Scolari, tréner Portugalska: „Nemôžeme sa sťažovať. Určite to nebude ľahké, ale za normálnych okolností sa musíme presadiť. Teším sa na kvalifikáciu, pretože majstrovstvá sveta sú vždy niečím výnimočným."


Šesťnásobný majster sveta formuly 1 Michael Schumacher vytiahol zo žrebovacieho koša nielen lístok s menom Talianska, ale aj Slovenska, ktoré bude hrať v boji o MS 2006 v 3. kvalifikačnej skupine spolu s Portugalskom, Ruskom, Lotyšskom, Estónskom, Luxemburskom a Lichtenštajnskom. FOTO - ČTK/APLuiz Felipe Scolari, tréner Portugalska: „Nemôžeme sa sťažovať. Určite to nebude ľahké, ale za normálnych okolností sa musíme presadiť. Teším sa na kvalifikáciu, pretože majstrovstvá sveta sú vždy niečím výnimočným."

Aleksandrs Starkovs, tréner Lotyšska: „Naša skupina je veľmi zaujímavá a predpokladám, že o postup budú bojovať štyri tímy - Portugalsko, Rusko, Lotyšsko a Slovensko. Portugalci a Rusi budú najväčšími favoriti, Slováci však vzhľadom na dlhú futbalovú tradíciu môžu tiež zamiešať postupové karty. Budeme sa usilovať obsadiť v skupine minimálne druhé miesto, základom bude vyhrávať doma a priviezť tri body z ihrísk papierovo slabších súperov Luxemburska a Lichtenštajnska."

Allan Simonsen, tréner Luxemburska: „Samozrejme, že patríme k outsiderom skupiny. Chceme sa najmä proti silným futbalovým krajinám, ako sú Portugalsko a Rusko, učiť a zlepšovať sa. To je náš primárny cieľ. Proti ostatným súperom chceme uhrať nejaké body."

Indrek Kannik, prezident Estónskej futbalovej federácie: „Hlavným favoritom našej skupiny je Portugalsko. Pre nás je to veľmi zaujímavá skupina. Máme silných protivníkov, ale so všetkými sa dá hrať. Na 2. miesto bude ašpirovať podľa mňa najmä Rusko, ale my sme tento tím už raz zdolali." (tasr)

Súvisiace články