Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Čo hovoria pravidlá?

Sportnet|Publikované 26. sep 2002 o 22:00

Rozhodcu J. Molnára a delegáta L. Teleckého potrestali podľa Úradnej správy ObFZ Rožňava č.5/2002-2003 na základe porušenia Súťažného poriadku a

súťažných pravidiel, v pravidle V. a v článkoch 78,79 a 91.

"Rozhodca má využiť všetky možnosti, zavolať usporiadateľskú služby a mal dať diváka vyniesť mimo. Podľa bodu b) hráči oboch celkov neprotestovali a po c), mal žiadať identifikáciu nedôstojne správajúceho sa diváka. Nevyužil všetky možnosti na hracej ploche. Pravidlá neboli porušené a DK rozhodla na základe odovzdaného zápisu o stretnutí od delegáta i rozhodcu, kde sme našli nedostatky," vysvetlil predseda DK J. Šmelko.

Čl. 78: DZ je povinný správanie sa hráčov, tréner a funkcionárov, usporiadateľskej služby a zabezpečiť bezpečný odchod rozhodcov zo štadióna.

Čl. 79: Keď DZ zistí nedostatky na strane usporiadateľskej služby domáceho alebo hosťujúceho klubu, prerokuje ich s funkcionármi a hlavným usporiadateľom. Zistené nedostatky uvedie vo svojej správe

Čl. 91: O výsledku predčasne ukončeného stretnutia a ďalších opatreniach rozhoduje riadiaci orgán. Ak bolo stretnutie ukončené skôr bez zavinenia oboch družstiev, stretnutie sa opakuje.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.