Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Clijstersovej medové týždne s trpkou príchuťou pre US Open

SITA|Publikované 19. mar 2007 o 13:39

BRUSEL 19. marca (SITA, AP) - Neočakávajte od Kim Clijstersovej tenisové zázraky. Tak znie motto, s ktorým vstúpila iba 23-ročná Belgičanka do poslednej sezóny svojej úspešnej kariéry. Po organizátoroch ...

BRUSEL 19. marca (SITA, AP) - Neočakávajte od Kim Clijstersovej tenisové zázraky. Tak znie motto, s ktorým vstúpila iba 23-ročná Belgičanka do poslednej sezóny svojej úspešnej kariéry. Po organizátoroch grandslamového Roland Garros sa o jeho pravdivosti zrejme presvedčí aj generalita US Open. Clijstersová totiž v tomto roku, ktorý poňala ako rozlúčku s dvorcami, vynecháva pre prípravy svadby s americkým basketbalistom Bryanom Lynchom zo svojho programu turnaj na parížskej antuke a ako v pondelok uviedla na svojej internetovej stránke, ohrozená je aj účasť vo Flushing Meadows. Na termín bezprostredne po Wimbledone si naplánovala prestup do stavu manželského a ďalšie týždne budú mať pre pár prívlastok "medové". "Budem trochu variť a sem-tam si aj zatrénujem," popísala svoj harmonogram v dňoch pred záverečným grandslamovým turnajom roka 5. hráčka rebríčka WTA Tour. Do záveru jej športovej kariéry zostáva tak ešte asi 6 podujatí a potom už len definitívna rozlúčka na turnaji WTA Tour Porsche Tennis Grand Prix v Stuttgarte (1. - 7. októbra).

"S mojím tenisom je takmer amen. Pár turnajov, užiť si spoločnosť ostatných hráčok a povedať zbohom. To je všetko, čo v ňom zostáva urobiť. Konečne začínam novú kapitolu svojho života, po ktorej som tak vrúcne túžila. Rodina, priatelia, manželstvo, psy - to všetko som musela počas svojej kariéry oželieť," vymenovala držiteľka 34 singlových turnajových titulov, ktorá na US Open zaznamenala v roku 2005 svoj jediný grandslamový triumf, a americkým usporiadateľom odkázala: "Ťažko môžem teraz odhadnúť, či budem pripravená hrať na US Open."

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.