Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Clijstersová má dcérku Jadu

SITA|Publikované 27. feb 2008 o 18:01

BRUSEL 27. februára (SITA, AP) - Deväť mesiacov po svojej oficiálnej rozlúčke s profesionálnym tenisom porodila Kim Clijstersová dcéru Jadu s mierami 3,035 kg a 51 cm. Pre bývalú svetovú jednotku a basketbalistu ...

BRUSEL 27. februára (SITA, AP) - Deväť mesiacov po svojej oficiálnej rozlúčke s profesionálnym tenisom porodila Kim Clijstersová dcéru Jadu s mierami 3,035 kg a 51 cm. Pre bývalú svetovú jednotku a basketbalistu Briana Lyncha je to ich spoločná prvorodená dcérka. Televízia VRT informovala, že matka aj dcéra sa majú dobre.

Dvadsaťštyriročná Clijstersová sa po sérii zranení a strate motivácie rozlúčila predčasne s tenisovou kariérou v máji minulého roka. Zároveň sa rozhodla, že začne rodinný život a vydala sa za amerického basketbalistu Lyncha, ktorý pôsobí v najvyššej belgickej súťaži. Clijstersová bola prvou Belgičankou, ktorá sa dostala až na vrchol svetového renkingu v roku 2003 a pobudla tam 19 týždňov. Svoj jediný grandslamový titul získala v roku 2005 na US Open. Je však tiež dvojnásobnou majsterkou sveta WTA Tour (2002 a 2003) a dovedna si pripísala 34 turnajových titulov vo dvojhre. Clijstersová bola pred vydajom viacero rokov spájaná s austrálskym tenistom Lleytonom Hewittom. Pár bol dokonca už zasnúbený, napokon sa však rozišli.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.