Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Členovia hokejovej siene slávy IIHF sú zatiaľ nadšení

TASR|30. apr 2001 o 12:03

Kolín 30. apríla (TASR) - Doterajší priebeh 65. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v Nemecku sa teší pozitívnemu ohlasu nielen zo strany priaznivcov ...

Kolín 30. apríla (TASR) - Doterajší priebeh 65. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v Nemecku sa teší pozitívnemu ohlasu nielen zo strany priaznivcov a priamych aktérov, pochvalné vyhlásenia možno počuť aj z úst bývalých hokejových hviezd a funkcionárov, ktorých mená figurujú na zozname členov hokejovej siene slávy IIHF.

"Doterajší priebeh MS na mňa veľmi zapôsobil. Kolínska hala patrí určite medzi najlepšie na svete a môže sa porovnávať aj s arénami v zámorí. Európski fanúšikovia sú plní entuziazmu a domáci Nemci im v ničom nezaostávajú. Kombinácia skvelých hál, výbornej organizácie a skvelých divákov garantuje vynikajúci šampionát," povedal bývalý dlhoročný tréner a manažér javorových listov Dave King.

"Keď som bol ja aktívnym hokejistom, také dobré štadióny, ako je ten v Kolíne, ešte neboli. Je tu aj skvelá atmosféra, fanúšikovia sú priateľskí, nie je tu vôbec cítiť žiadna agresivita. Prekvapili ma výkony domácej reprezentácie, čo u Nemcov vyvolalo ešte väčší záujem o hokej. Ako správny Rus však samozrejme fandím mojim krajanom," vyjadril sa po dvoch hracích dňoch bývalý vynikajúci útočník Sergej Makarov.

Slovami chvály na šampionát v Nemecku nešetril ani jeden z najlepších hokejistov sveta v šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch Švéd Ulf Sterner: "Je to tu fantastické, diváci chodia v hojnom počte a myslím si, že to budú najlepšie MS v histórii. Nemci pripravili výborné štadióny a prišlo aj mnoho hráčov z NHL, čo určite prispeje ku kvalitným zápasom."

Súvisiace články