Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Čižmár: Som hore a musím dávať góly

Sportnet|Publikované 14. sep 2007 o 22:00

ROŽŇAVA. V doterajších šiestich kolách IV. Ligy juh sa útočník Štítnik a K.T. Ján Čižmár prezentoval troma gólmi a ďalšie štyri pridal pohárových

stretnutiach. Pričom v zápase so Sečovcami zaznamenal hetrik.

Sezóna ste začali ako najproduktívnejší strelec Štítnika K.T. Ako sa na to pozeráte?

"Je jedno, kto dáva góly, najprv však musia byť šance a potom prídu aj góly. Odvíja sa to podľa hry. Doma si stále vypracujeme dosť šancí. V tejto sezóne sa nám to darí aj vonku, len keby sme viac bodovali."

Predtým ste hrávali viac vzadu, teraz ste sa posunuli do útoku. Ako sa to zomlelo?

"Ani neviem (úsmev), možno to bola taká zhoda náhod. Ani sme sa o tom veľmi nerozprávali. Išiel som hore a tak to zostalo."

Ako sa cítite na poste útočníka?

"Asi netreba toľko behať (úsmev), ale je tam zodpovednosť, veď treba dávať góly. Keď ich nedávajú útočníci, tak potom je horšie. Ešte pri štandardkách môžu skórovať aj obrancovia či záložníci, ale inak je to na útoku. Som hore a musím dávať góly."

Ktorý zo zápasov od začiatku sezóny vám vyšiel najlepšie?

"Určite to bolo v pohári so Sečovcami. Dal som tri góly, ešte tam bola tyčka, nejaké strely. No pohárový zápas sa nedá porovnávať s majstrákom. Je to úplne iné, ale aj v nich máme plno šancí, len už to tak nevychádzalo."

Ktorý zo zápasov z tejto sezóny bol pre vás najťažší?

"Ťažké sú všetky, lebo zvyčajne dostávame gól ako prvý a potom to musíme doháňať. Góly dostávame ľahké, len to nejako dôjde do brány. Niežeby boli súperi oveľa lepší. Šancí sme mali viacero aj vonku, len body zostali niekde inde."

Remizovať sa podarilo v Čiernej n/T, kde ste v minulej sezóne mali problémy.

"Zápas to bol taký, že na začiatku sme mali veľkú šancu, ktorá skončila na brvne prázdnej brány, potom sme dostali nešťastný gól. V druhom polčase sme ich tlačili, vyrovnali sme. Remíza bola asi spravodlivá, no keby vyšli šance na začiatku, mohol to byť úplne iný zápas."

V ostatnom kole ste doma privítali Hanisku. Do polčasu sa mužstvu veľmi nedarilo.

"Nehrali sme dobre, lebo sme nešli cez zálohu. Nakopávali sme lopty dopredu a s takou prihrávkou sa útočníkovi zle robí, kým si ju spracuje, je pri ňom obranca. Nedostupovali sme včas k súperovým hráčom."

Po prestávke bol obraz hry iný. Čo sa zmenilo?

"Začali sme hrať kombinačnejšie, dostávali sme sa do šancí. Myslím si, že sme boli oveľa lepší a ešte ten druhý gól tam mal padnúť. Strata dvoch bodov veľmi mrzí, lebo zápas sme mali vyhrať. Klesli sme aj v tabuľke. Bude nás to mrzieť, kým nezískame body vonku."

Čo ďalej, v nedeľu cestuje to Krompách.

"Dávno som ich nevidel hrať, ale ako poznám súpera, určite hrajú slušný, kombinačný futbal. Sú tam aj bývalí spoluhráči, takže uvidíme. Vonku sme zatiaľ remizovali raz a prehrali dvakrát, ale len o gól. Dúfam, že to bude nejaký podobný zápas, ale s úspešným koncom."

Futbalu sa venujete už viac ako dvadsať rokov. Únava ešte neprichádza?

"Jeden zápas do týždňa, bez tréningu, to stačí. (smiech) Únava nie je, len aby neprišlo nejaké zranenie. Dá sa to ešte zvládnuť, aj s tými mladšími, dvadsaťročnými."

Prešli ste cez viacero klubov. Na pôsobenie v ktorých najradšej spomínate?

"Zažili sme aj v Rožňave pekné obdobie, keď sa postupovalo, aj v Krompachoch, keď sme si zahrali v II. Lige pod hlavičkou Lokomotívy a samozrejme Čaňa, kde to bolo jednoznačne na solídnej úrovni. Tam, kde sú peniaze, tam je aj futbal."

Teraz hráte v Štítniku K.T. Neboli nejaké ponuky na odchod?

"O tom sa ťažko hovorí. Hrám tu a nepozerám sa, že by som chcel ísť niekde inde. Už mám aj svoje roky."

v

Koľko rokov ešte plánujete aktívne pôsobiť?

"Nad tým ani nerozmýšľam. Idem od zápasu k zápasu. Skončí sa sezóna, príde ďalšia. Keď vidím spoluhráčov Lukáča či Dorkina, niekedy rozmýšľam, či vydržím aj ja tak dlho hrať."

Dosť sledované sú derby zápasy s Rožňavou. Ako sa na ne pozeráte?

"Pre mňa je to zápas, ako každý iný. Jedinú výhodu má, že nemusíme ďaleko cestovať. (úsmev). Možno, že len ľudia pripisujú tomu niečo viac. Je to normálny zápas."

V oboch bol Štítnik K.T. lepším mužstvo. Čo o tom rozhodlo?

"Jednoznačne skúsenosti. Chlapci môžu behať, alebo hrať. My nepotrebujeme hrať celých deväťdesiat minút. Nám možno stačí, ako tomu bolo aj doma, nejaká štandardná situácia, nejaký protiútok. Hra v poli možno vyzerá byť vyrovnaná, ale futbal sa hrá na góly a oni v spomínaných zápasoch nedali ani jeden."

Peter PODOLINSKÝ

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.