Matúš Havrila hodnotí svoju sezónu v zámorí pozitívne. (Autor: Instagram Matúša Havrilu)
Patrik Fotta|10. sep 2020 o 00:00

Havrila sa chce v Košiciach presadiť medzi mužmi.

Hokejista Matúš Havrila v zámorí: fotogaléria

9.9.2020

KOŠICE. Hokejový útočník Matúš Havrila sa v prvom súťažnom zápase za HC Košice predviedol gólom.

V 13. minúte duelu Tipsport Kaufland Cupu na ľade Popradu vyrovnával na priebežných 1:1.

Oceliari napokon prehrali 3:4 po predĺžení. Talentovaný 21-ročný center mal vlani vydarenú sezónu v drese druholigovej Spišskej Novej Vsi, keď v 39 zápasoch nazbieral 31 bodov za 15 gólov a 16 asistencií.

S Matúšom Havrilom sme sa zhovárali aj o pôsobení v USA, kde si zahral i na Aljaške či v Mexiku.

V Poprade ste strelili svoj prvý súťažný gól za Košice. Aký to bol pocit? Budete musieť aj niečo zaplatiť do klubovej kasy?

„Bol to skvelý pocit dať gól v takomto zápase. Videl som, že brankárovi puk vypadol a už ho stačilo len doraziť do brány. Som rád, že som pomohol tímu gólom. Zatiaľ mi nikto nič o platení nehovoríl. Verím, že to príde až v lige.“

Ako ste sa udomácnili v Košiciach? Vnímate to ako šancu presadiť sa medzi mužmi?

„V Košiciach sa cítim veľmi dobre. Je to pre mňa príležitosť sa presadiť do veľkého hokeja. Musím na sebe každý deň pracovať a robiť to, čo tréner vyžaduje. Ostatné už potom príde.“

Kolektív v Košiciach je veľmi mladý, rozumiete si medzi sebou? Ako vychádzate aj so staršími hráčmi, ako sú Michal Chovan, Tomáš Slovák alebo Martin Belluš?

Domov»Sportnet na východe»Cítil sa ako hokejový bezdomovec. Zahral si aj na Aljaške či v Mexiku