Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Čišovský si poranil sval, proti Bosne zrejme nenastúpi

Čišovský v súboji s Huntelaarom. (Autor: Archív TASR/AP)
Sportnet|2. sep 2013 o 10:46

Slovenský futbalový reprezentant Marián Čišovský utrpel cez víkend svalové zranenie a s najväčšou pravdepodobnosťou nebude k dispozícii národnému tímu na najbližší dvojzápas kvalifikácie MS 2014 s Bosnou a Hercegovinou.

PLZEŇ. Stopér a oporný pilier defenzívy Viktorie Plzeň sa zranil pred zápasom 4. kola Gambrinus ligy proti Sigme Olomouc. Následné vyšetrenia potvrdili, že liečenie poškodeného svalu si vyžiada niekoľko týždňov.

Čišovský pôvodne figuroval proti Olomouci v základnej zostave, ale pri rozcvičke sa zranil a do zápasu namiesto neho naskočil Lukáš Hejda. "Pri rozcvičke Mariána pichlo vo svale. Bol na vyšetrení a to ukázalo čiastočné poškodenie svalu," cituje portál eurofotbal.cz trénera Plzne Pavla Vrbu. "Dúfajme, že to nebude nič vážneho, ale úplne bez nálezu to nie je," dodal.

Za skúseného 33-ročného rodáka z Humenného, ktorý má problémy so zadným stehenným svalom, povolali do kádra národného mužstva 30-ročného stopéra MŠK Žilina Jozefa Piačeka.

Pre trénera účastníka skupinovej fázy Ligy majstrov je to o to väčšia komplikácia, že sval si v stredu poranil aj pravý obranca Radim Řezník. V utorok je uzávierka súpisiek pre LM. Preto v Plzni zvažujú, či ešte nedoplnia káder o nejakého defenzívneho hráča.

"Je to druhé svalové zranenie v krátkej dobe. Je to trošku problém. Ale zase to nie sú zranenia na dva mesiace. Řezník by mohol byť fit už budúci týždeň, u Čišovského uvidíme. Sme pod časovým tlakom, ale nebolo by dobré urobiť nejaké unáhlené kroky," dodal Vrba.

Súvisiace články