Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Ciskovi tip na výsledok nevyšiel, no trojbodový zisk áno

Sportnet|Publikované 23. okt 2003 o 00:00

Pušovce - V 13. kole severo-západnej skupiny piatej futbalovej ligy sa hráči FK Rozvoj Pušovce predstavili v Hranovnici. S hrajúcim tajomníkom klubu

Martinom Ciskom sme prehodili zopár slov ešte pred odchodom pod Tatry. Prezradil nám, že sa chystajú vyhrať a zatipoval si aj konečný výsledok - 2:1 v ich prospech. O to veselšie sa potom Pušovčanom cestovalo domov, veď domácich nakoniec zdolali 2:0. "Nebudem hodnotiť náš výkon, ale v prvom rade spomeniem hlavného rozhodcu Palenčára. Pískal úplne objektívne. Ak sa v tejto súťaži nezníži hlavný arbiter k trápnym verdiktom, môže sa zrodiť aj takýto výsledok a nikto sa nad ním nebude pozastavovať. Lebo jeho zaujímal v nedeľu hlavne futbal a nič iné." Do siete Hranovnice sa v nedeľu trafili dvaja exprešovčania, Anton Kočiš a Marek Miščík. Ten prvý dokonca ešte v uplynulej sezóne nosil na zeleno-bielom rukáve kapitánsku pásku. Na góly im prihrávali dvaja borci, ktorí pre zmenu excelovali v ostatnom domácom vystúpení Pušovčanov v 12. runde s Malým Lipníkom. Hartl dal štyri góly, Želinský tri. "Bolo veľmi dôležité, že sa Hartl konečne výraznejšie presadil v koncovke. Veď dovtedy mal na svojom konte iba dva presné zásahy, ostáva nám len veriť, že ešte aj v nasledujúcich majstrákoch dokáže takto triafať do čierneho. V prípade Želinského nebol jeho strelecký apetít žiadnym prekvapením, v posledných sezónach je pravidelne našim najlepším kanonierom."

V poslednom období s výnimkou zápasov s Hranovnicou a malým Lipníkom, však Pušovčanov najviac charakterizovala predsa len nevýrazná koncovka. "Áno, je to pravda. V štyroch po sebe idúcich dueloch sme vtedy dali vždy iba po jednom góle a tak nečudo, že na naše konto po nich pribudli za dve remízy len dva body. Tieto nelichotivé skutočnosti mali za dôsledok, že v tom čase bola naša strata na vedúce Spišské Podhradie už dosť výrazná. Avšak, po dvoch víťazstvách a nedeľňajšom zakopnutí lídra v Záborskom, si opäť viac veríme a Spišiakov máme v pláne ešte potrápiť v jeho snahe o zisk titulu jesenného kráľa súťaže."

Hráčov FK Rozvoj čaká v nedeľu domáce merianie síl proti Kružľovu. Boli sme zvedaví, či sa M. Cisko opäť odhodlá k odvážnemu tipu: "Získame tri body a dáme viac než tri góly," zaznela odpoveď hráča i funkcionára v jednej osobe. Nuž, Pušovčania, počkáme si do nedele.

Súvisiace články