Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Čínska jednotka Lin Dan narazí na silného oponenta Susila zo Singapúru

TASR|13. aug 2004 o 13:13

Atény 13. augusta (TASR) - Žreb olympijského bedmintonového turnaja prisúdil v 1. kole mužskej dvojhry svetovej jednotke, resp. prvému nasadenému v Aténach ...

Atény 13. augusta (TASR) - Žreb olympijského bedmintonového turnaja prisúdil v 1. kole mužskej dvojhry svetovej jednotke, resp. prvému nasadenému v Aténach Lin Danovi z Číny ťažkého súpera v podobe Singapurčana Ronalda Susila, ktorý prednedávnom zvíťazil na prestížnom turnaji Japan Open.

Číňan, známy aj pod označením "Super Dan", je jednou z najväčších čínskych nádejí na zisk olympijského zlata. Práve Susilo je jedným z mála hráčov, ktorí môžu reálne pomýšľať na jeho zdolanie. Druhý nasadený Číňan Chen Hong sa stretne v 1. kole s dánskou nádejou Kennethom Johanssenom, víťazom Korean Open v roku 2003. V prvom kole ženskej dvojhry sa turnajová jednotka Gong Ruina z Číny stretne s Li Li zo Singapuru, ďalšiu Číňanku a nasadenú dvojku Zhang Ning čaká Švédka Marina Andrievskaja.

Vo štvorhrách dostalo prvých osem nasadených párov v 1. kole voľno, prví nasadení Švédi Lars Paaske a Jonas Rasmussen budú v druhom kole čeliť Kórejčanom Bang Eun Yimovi a Yong Hyun Kimovi. Ženská čínska jednotka vo štvorhrách Zhang Jiewen a Yang Wei sa v druhom kole stretne s Jo Novitovou a Litou Nurlitovou z Indonézie.

Súvisiace články