Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Číňan vraždil zo zlosti a sklamania zo života

Sportnet|Publikované 11. aug 2008 o 22:00

PEKING. Motívom vraždy amerického turistu počas olympijských hier v Pekingu bola zlosť a sklamanie z vlastného života. Také je vysvetlenie čínskej

polície. Vyšetrovatelia z mesta Hangžu, odkiaľ atentátnik Tang Jong-ming pochádzal, uviedli, že 47-ročný muž "si chcel vyliať zlosť na spoločnosti" a je príkladom "extrémneho zlyhania jednotlivca".

Pri útoku nezamestnaného Číňana na historickej Bubnovej veži prišiel o život Todd Bachman, svokor trénera reprezentácie amerických volejbalistov Hugha McCutcheona. Jeho manželka Barbora je po osemhodinovej operácii v kritickom stave. Zranený bol aj ich čínsky sprievodca. Samotný útočník si následne vzal život skokom z druhého poschodia 45-metrovej historickej Bubnovej veže.

Vyšetrovanie ukázalo, že Tang v predchádzajúcich rokoch pracoval v miestnej továrni v Hangžu a nemal žiadne policajné záznamy. Mal za sebou už dva rozvody a v roku 2006 predal svoj byt a býval v prenajatom dome. Sumu 200 000 juanov minul väčšinou na svojho syna, ktorý bol vlani obvinený zo sprenevery a tento rok bol odsúdený na šesť mesiacov za krádež. Tang sa odsťahoval z domu 1. augusta, keď susedom vysvetlil, že sa sťahuje z dôvodu obchodu. V deň odchodu sa ešte ozval synovi s tým, že sa vráti, ak mu obchod vyjde. Odvtedy až do osudného vražedného útoku už nebol s nikým v kontakte.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.