Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Čiličov bývalý tréner potvrdil tenistov pozitívny test

Marin Čilič (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 31. júl 2013 o 16:07

Čilič mal pozitívny nález vo vzorke, ktorú odovzdal na turnaji v Mníchove na prelome apríla a mája.

LONDÝN. Chorvátsky tenista Marin Čilič mal pozitívny výsledok antidopingového testu, pre The Guardian to potvrdil jeho bývalý kouč Bob Brett.

"Povedal mi to a viem, že išlo o glukózu. Marin spolupracoval s Medzinárodnou tenisovou federáciou pri vyšetrovaní okolností prípadu. Jeden z členov jeho tímu kúpil prípravok v lekárni. Niekto by povedal, že išlo o chybu. Ja to považujem za neopatrnosť. Roky upozorňujem na nevyhnutnosť dôkladne kontrolovať rôzne produkty pre riziko kontaminácie. Napospol panuje viera, že všetko je v poriadku, ide však o naivné riskovanie. Hráči vychádzajú z predpokladu, že veci sú ´okej´. Keď to však dopadne takto, prichádzajú o reputáciu a sponzorské kontrakty," vysvetľoval Brett.

"ATP aj WTA by mali cielenejšie varovať tenistov aj ich zázemie na možné konzekvencie bezstarostného správania. Keď iba posielate prípisy, je to ako s nevyžiadanou poštou - málokto tomu venuje pozornosť. Treba im to vryť do povedomia," skonštatoval Brett.

Podľa denníka Slobodna Dalmacija mal 24-ročný 15. muž svetového rebríčka Čilič pozitívny nález vo vzorke, ktorú odovzdal na turnaji ATP World Tour 250 BMW Open v nemeckom Mníchove na prelome apríla a mája.

"Momentálne nemôžeme a nebudeme komentovať celú záležitosť," citovali spomenuté noviny hráčovho manažéra Vincenta Stavauxa. Čilič údajne neopatrne narábal s glukózou.

O pozitívnom náleze sa vraj dozvedel počas tretieho grandslamového turnaja sezóny Wimbledonu, čo zrejme bol skutočný dôvod odstúpenia pred zápasom 2. kola proti Kennymu De Schepperovi z Francúzska. Čilič oficiálne nehral pre problémy s ľavým kolenom.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články