Piatok, 23. apríla, 2021Meniny má Vojtech

Čile s voľnou kartou na Svetovom pohári tímov v Düsseldorfe

SITA|9. máj 2007 o 18:35

DÜSSELDORF 9. mája (SITA) - Organizátori Svetového pohára tenisových reprezentačných tímov (ARAG ATP World Team Cup, dotácia 1,5 milióna eur, antuka vonku) v stredu zverejnili, že družstvom s voľnou kartou ...

DÜSSELDORF 9. mája (SITA) - Organizátori Svetového pohára tenisových reprezentačných tímov (ARAG ATP World Team Cup, dotácia 1,5 milióna eur, antuka vonku) v stredu zverejnili, že družstvom s voľnou kartou na blížiacom sa jubilejnom 30. ročníku tohto podujatia v düsseldorfskom Rochusclube 20. - 26. mája bude Čile. Krajina, ktorá disponuje olympijskými víťazmi Fernandom Gonzálezom a Nicolasom Massúom, získala trofej v rokoch 2003 a 2004.

Zvyšných sedem výberov s právom účasti podľa renkingu tenistov v novembri 2007 bolo známych už dávnejšie rovnako ako predbežné nominácie, vo viacerých prípadoch však zatiaľ len čiastočné. Ide o Česko (Tomáš Berdych, Radek Štěpánek), Španielsko (David Ferrer, Nicolas Almagro), USA (James Blake, Mardy Fish, Bob Bryan, Mike Bryan), Argentínu (Jose Acasuso, Agustin Calleri), Nemecko (Tommy Haas, Nicolas Kiefer), Belgicko (Kristof Vliegen, Olivier Rochus, Xavier Malisse) a Švédsko (Robin Söderling, Jonas Björkman, Thomas Johansson).

Osem družstiev rozdelia žrebom do dvoch skupín, v ktorých sa bude hrať systémom každý s každým. Víťazi sa stretnú vo finále. Duel obsahuje dve dvojhry a štvorhru. Tím môže tvoriť tri až päť tenistov. Na všetkých edíciách sa okrem hostiteľov zúčastnili len Spojené štáty, ktoré sú so štyrmi trofejami spolu s domácimi a Španielskom historicky najúspešnejším štátom. Účasť v metropole Severného Porýnia-Vestfálska nepotvrdilo Rusko, ale ani trofej obhajujúce Chorvátsko (Ivan Ljubičič, Ivo Karlovič), ktoré v lanskom finále vyhralo 2:1 nad Nemeckom (Nicolas Kiefer, Alexander Waske), držiteľom titulu zo sezóny 2005. V roku 2000 zvíťazilo Slovensko. Do tímu vtedy patrili Karol Kučera, Dominik Hrbatý a Ján Krošlák, kapitánom bol Miloslav Mečíř.


Súvisiace články