Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Čiľan Gonzalez získal bronz, v tuhom boji porazil Američana Denta

TASR|21. aug 2004 o 20:48

Atény 21. augusta (TASR) - Tenista Fernando Gonzalez z Chile získal bronzovú medailu v mužskej dvojhre na olympijskom turnaji v Aténach, keď v dueli o ...

Atény 21. augusta (TASR) - Tenista Fernando Gonzalez z Chile získal bronzovú medailu v mužskej dvojhre na olympijskom turnaji v Aténach, keď v dueli o 3. miesto zdolal Američana Taylora Denta v troch setoch po dramatickom boji 6:4, 2:6 a 16:14.

Gonzalez sa v zápase proti Dentovi, ktorý v 2. kole vyradil slovenskú jednotku Dominika Hrbatého, opieral o kvalitné podanie, tvrdé údery od základnej čiary a presné obhodenia najmä z bekendovej strany. Američan síce v druhom sete zlepšil hru a podarilo sa mu vynútiť rozhodujúce dejstvo, no Gonzalez napokon po tuhom boji v 30. hre tretieho setu rozhodol o svojom víťazstve a pre svoju krajinu získal vôbec prvú olympijskú medailu v tenise.