Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Číkošovú prenasleduje pri hľadaní zahraničného angažmán smola

Sportnet|Publikované 25. nov 2002 o 23:00

Košice - Slovenské basketbalistky si po sobotňajšom víťazstve nad Juhosláviou 63:55 zabezpečili defenitívu postupu na majstrovstvá Európy 2003.

Zaslúžila sa o to aj odchovankyňa košickej Cassovie Daniela Číkošová, momentálne bez klubovej príslušnosti, ktorá odohrala 26 minút a nastrieľala jedenásť bodov.

"Pre mňa to bol veľmi ťažký zápas, pretože som po odchode z Francúzska asi mesiac nehrala žiaden zápas. Navyše som nastúpila v základnej zostave, čo bola pre mňa veľká zodpovednosť. Stretnutie bolo náročné pre fyzickej i psychickej stránke, pretože v tíme Juhoslovie hrajú kvalitné hráčky, napríklad Mandičová a Bogojevičová. Našou úlohou bolo ubrániť ich, a to nie je jednoduché, pretože z basketbalového umenia ovládajú všetko," povedala nám D. Číkošová. V drese Juhoslávie sa predstavili aj Exružomberčanky Mandičová a Bogojevičová, s ktorými mladá slovenská krídelníčka hrávala v SCP. "Na jednej strane to bolo dobré, pretože viem zhruba odhadnúť, čo urobia, ale na druhej zle, lebo brániť tieto hráčky je veľmi ťažké." Národnému tímu ostáva ešte zajtra odohrať záverečný duel v Lotyšsku. Hoci postup už majú dievčatá vo vrecku, aj v ňom by chceli triumfovať, aby kvalifikáciu dohrali bez straty bodu. "V tíme je pohoda, ešte zvládnuť Lotyšsko a bude dobre. Tréner nám vśak vravel, že tento súper je zhruba na takej úrovni ako Juhoslávia, takže to tiež nebude ľahké, a preto musíme k zápasu pristúpiť zodpovedne."

Číkošová je momentálne bez klubovej príslušnosti preto, lebo pôsobenie vo francúzskom ESB Villeneuve d'Ascq LM jej nevyšlo. Na sever krajiny galského kohúta odchádzala z Ružomberka v polovici októbra, ale už v novembri sa s klubom rozišla. "Hrávala som tam málo, nedostávala som príležitosť a videla som to tak, že sa ju poriadne ani nedostanem. Ja potrebujem v prvom rade veľmi veľa hrávať, takže by sa mi vo Francúzsku neoplatilo ostať. Je to pre mňa skúsenosť." Za tri týždne stihla 20-ročná Košičanka odohrať vo francúzskej lige štyri zápasy. Po nich tlmočila vedeniu klubu záujem odísť, pretože jej očakávania sa nenaplnili. "Približne som vedela, do akého klubu idem, ale iba z internetu. Po príchode som nemala pocit, že by ma tréner herne poznal. Ich systém mi vôbec nevyhovoval, družstvo praktizovalo úplne iný spôsob boja ako som bola doteraz zvyknutá. Družstvo totiž do útoku prechádzalo pomalšie a väčšinou zakonečovalo akciami, kým mne vyhoveje rýchlejší basket. Bolo teda ťažké hneď sa doň adaptovať."

Šikovná reprezentantka má pri hľadaní zahraničného angažmán zatiaľ neuveriteľnú smolu. Doteraz hrávala iba na Slovensku v materskej Cassovii a potom majstrovskom Ružomberku, no pred začiatkom tejto sezóny sa rozhodla, že nastal čas skúsiť si legionársky chcebíček. Pôvodne mala odísť do nemeckého Wuppertalu, všetko už bolo dohodnuté, aj zmluva podpísaná, ale klub napokon nečakane skrachoval, a tak Číkošová začala tento ročník v Ružomberku a popri tom si hľadala angažmán ďalej. Do hry vstúpil severofrancúzsky klub, ale ani ten jej šťastie nepriniesol. "Veru, Wuppertal mi skrachoval a teraz Francúzsko... Môj manažér mi znovu niečo hľadá, tento týždeň by som sa mala dozvedieť, kam pôjdem. Hádam aj v mojom prípade bude platiť, že do tretice všetko dobré. Na Slovensku zrejme neostanem. Hoci to nevylučujem úplne, ale tak na osemdesiat percent," nevzdáva sa D. Číkošová, ktorá sa pred reprezentačným blokom udržiavala vo forme tréningami s Cassoviou v rodných Košiciach.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.