Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Číkošová sa vracia do Košíc, dohodla sa s K Cero I.C.P.!

Sportnet|Publikované 30. dec 2005 o 23:00

Košice Generálny manažér basketbalového klubu K Cero I.C.P. Košice Daniel Jendrichovský bude mať určite o čosi krajší Silvester. Náladu mu tesne

pred posledným dňom roka totiž akiste zlepšil nový úlovok, ktorý sa mu podarilo dotiahnuť do kádra. Čerstvá informácia vraví, že len včera popoludní si tľapol so slovenskou reprezentantkou Danielou Číkošovou. Hoci rokovania neboli jednoduché, predsa len sa obe strany napokon definitívne dohodli na zmluvu, ktorá platí nielen na zvyšok tejto sezóny, ale aj na celý budúci ročník. Košická odchovankyňa sa teda po rokoch pôsobenia v Ružomberku a naposledy v poľskej Gdynii vracia do rodného mesta, odkiaľ z Cassovie svojho času na Liptov odchádzala.

"Som rád, že konečne sa nám podarilo po troch rokoch dohodnúť," netají D. Jendrichovský, že mať v družstve túto výbornú krídelníčku bolo jeho snom už dlhšiu dobu. Doterajšie rokovania však zakaždým stroskotali. Tentoraz to však vyšlo a reprezentantka Číkošová by mala byť naozaj výraznou posilou a stať sa jednou z ťahúňok tímu. "Určite. Chcel som, aby sa vrátila domov, len škoda, že sa to nepodarilo už pred začiatkom sezóny. Myslím, že by to bolo prospešné pre obe strany. Verím, že s ňou príde do družstva potrebné oživenie." Pre Číkošovú hovorí znalosť väčšiny spoluhráčok, s ktorými často hrávala v reprezentácii i predtým v Košiciach a aj skutočnosť, že v metropole východu je doma a nemala by teda mať výraznejšie problémy s adaptáciou. "Nepozná sa prakticky len s Američankami, ale očakávam, že nájdu spoločnú reč. Aj preto som nechcel cudziu hráčku, ale radšej domácu. Čakám, že sa bude presadzovať štýlom, ktorý je jej vlastný. Predovšetkým dobrou obranou, rýchlym prechodom do útoku a úspešným zakončovaním pripravených pozícií. Takýto typ hráčky sa nám ozaj veľmi hodí. Je to pre mňa dobrá investícia aj z hľadiska budúcnosti," tvrdí o 23-ročnej hráčke D. Jendrichovský. Jedna z najlepších slovenských krídelníčok prichádza do K Cero I.C.P. po tom, čo sa dohodla na predčasnom ukončení svojho pôsobenia v poľskej Gdynii, kam v lete prestúpila. Nielen z Gdynie, ale predovšetkým z Ružomberka má bohaté skúsenosti aj s Euroligou, čo je takisto veľkou výhodou. "Budeme sa snažiť čím skôr ju dopísať na euroligovú súpisku, aby 11. januára mohla v našom drese už nastúpiť na pôde francúzskeho Valenciennes. V Eurolige má naozaj odohraných dosť zápasov, s tým by nemal byť žiaden problém. Verím, že návrat domov bude aj pre ňu pozitívnym impulzom."

Karnayovi sa vracia ďalšia ovečka

Tréner Vladimír Karnay berie posilnenie o Danielu Číkošovú všetkými desiatimi. Nečudo, veď okrem nesporného basketbalového talentu mu radosť spôsobuje aj skutočnosť, že sa mu do družstva vracia ďalšia jeho ovečka z košiara, ktorý mal kedysi v mládežníckej liahni Cassovie pod palcom (v K Cero I.C.P. sú už Jalčová, Timková i Jurčenková, ktorá svojho času do Cassovie síce prišla z Prešova, ale už v mladom veku). "Samozrejme, že som veľmi rád, lebo je to moja basketbalová mlaď z môjho bývalého juniorského družstva. Teší ma, že Číkošová sa po dlhej ceste konečne vracia domov. Myslím si, že je to tak správne, že má hrať pre košických fanúšikov. Dokáže totiž rozdávať basketbalovú radosť a verím, že ju v Košiciach všetci opäť príjmu za svoju vo farbách K Cero I.C.P.," vyjadril sa V. Karnay.(špa)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.