Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Cíger v útoku veteránov prihral na góly Fleurymu i Lindrosovi

TASR|20. sep 2001 o 11:14

New York 20. septembra (TASR) - Príprava pred novým ročníkom NHL pokračovala v noci na štvrtok ďalšími ôsmimi stretnutiami, v ktorých si body za asistencie pripísali traja slovenskí hokejisti...

New York 20. septembra (TASR) - Príprava pred novým ročníkom NHL pokračovala v noci na štvrtok ďalšími ôsmimi stretnutiami, v ktorých si body za asistencie pripísali traja slovenskí hokejisti - Ivan Čiernik z Ottawy, Zdeno Cíger z NY Rangers a Branko Radivojevič z Phoenixu.

Premiérové body v drese jazdcov zaznamanal Zdeno Cíger, ktorý sa predstavil v skúsenom útoku po boku Thea Fleuryho a Erica Lindrosa. Práve Lindrosovi, s ktorého návratom do NHL po sérii otrasov mozgu počítal iba málokto, naservíroval puk v presilovej hre, ktorou jazdci upravili skóre proti finalistovi Stanley Cupu z New Jersey na 6:1. "Bola to výborná prihrávka," pochválil Cígera Lindros. V úvode stretnutia pripravil slovenský "veterán" gólovú pozíciu aj liečiacemu sa alkoholikovi Fleurymu, ktorý strelil prvý gól stretnutia.

Útočník Ottawy Ivan Čiernik potvrdzuje, že patrí do základnej zostavy. Po góle proti Tampe opäť bodoval, keď prihral v prvej tretine pri presilovej hre na Perssonov gól na 2:0 proti Torontu, ktoré odišlo od Senators s poriadnym výpraskom 7:0.

S asistenciou môže byť spokojný aj mladý slovenský útočník Branko Radivojevič, ktorý v drese Phoenixu síce prihral Trudelovi na úvodný gól stretnutia vo Vancouveri, no jeho tím odišiel z ďalekej Kanady s poltuctom 6:3.

Výsledky: Ottawa - Toronto 7:0 (ČIERNIK 0+1), NY rangers - New Jersey Devils 6:1 (CÍGER 0+2), Vancouver - Phoenix 6:3 (RADIVOJEVIČ 0+1), Florida - Carolina 1:2, Anaheim - Minnesota 1:2, Tampa Bay - Columbus 2:0, Chicago - St. Louis 4:3, Calgary - Edmonton 2:3. ki ph

Súvisiace články