Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Cíger sa dohodol na dvojročnej zmluve s Rangers, po 5 rokoch opäť v NHL

TASR|13. júl 2001 o 11:44

Bratislava 13. júla (TASR) - So zámorským klubom NHL New York Rangers sa na dvojročnej spolupráci dohodol slovenský reprezentant Zdeno Cíger

. Po piatich rokoch v Slovane Bratislava sa opäť vracia do zámorskej profiligy a oblečie dres klubu NHL, kde už od februára pôsobí slovenský hokejista Peter Smrek.

"Mal som ponuky z viacerých klubov NHL, no rozhodlo sa až včera večer," informoval 31-ročný útočník a dodal: "Prostredníctvom agenta som sa dohodol s New Yorkom Rangers na dvojročnej zmluve. Oficiálne kontrakt podpíšem v najbližšom čase, keď mi z klubu pošlú faxovú kópiu zmluvy." O jeho služby prejavili záujem predovšetkým Washington Capitals, Atlanta Thrashers a Colorado Avalanche.

V klube Cígerovho nového zamestnávateľa pôsobí na poste generálneho manažéra Glen Sather a vo funkcii trénera Ron Lowe, ktorých niekdajší reprezentačný kapitán dobre pozná zo svojho účinkovania v kanadskom Edmontone. "Ťažko možno už teraz povedať, čo ma v novom tíme čaká. Až neskôr sa ukáže, či to bola dobrá voľba," poznamenal martinský rodák.

Stotrinásobný slovenský reprezentant okúsil chuť najvýstavnejšej hokejovej ligy sveta už v sezóne 1990/91 v New Jersey Devils, odkiaľ po necelých troch sezónach prešiel k olejárom do Edmontonu. S kanadským tímom sa v roku 1996 po triapolročnej spolupráci rozlúčil svojou najvydarenejšou zámorskou sezónou, keď v 78 zápasoch nazbieral 70 bodov za 31 gólov a 39 asistencií. Práve Sathera vtedy veľmi prekvapil nevrátiť sa za oceán a hrať v slovenskej extralige. Od sezóny 1996/97 získal so Slovanom dva majstrovské tituly, pričom v posledných štyroch rokoch s kapitánskou páskou.

V národnom tíme zaznamenal 34 gólov a zúčastnil sa na piatich majstrovstvách sveta, pri minuloročnom striebornom úspechu však v slovenskom tíme chýbal. Svoj debut na svetovom šampionáte absolvoval ešte v drese bývalého Česko-Slovenska v roku 1989. ki ph br

Súvisiace články