Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Cíger s Handzušom skórovali, Obšut v Colorade s dvoma asistenciami

TASR|27. sep 2001 o 11:53

New York 27. septembra (TASR) - V siedmich prípravných stretnutiach pred novým ročníkom zámorskej NHL sa predstavili deviati slovenskí hokejisti, ktorí zaznamenali dva góly a päť asistencií

.

V zápase Montrealu s NY Rangers sa do štatistík zapísali dvaja Slováci. Tretí presný zásah si pripísal v prípravných zápasoch slovenský útočník Zdeno Cíger, ktorý skóroval po prihrávke Marka Messiera a znížil v tretej tretine na 1:2. O úvodný gól sa asistenciou postaral aj mladší z dvojice Hossovcov Marcel, ktorý sa podieľal za Canadiens na úvodnom góle Bulisa. Hostia vyrovnali na 2:2 Lindrosom, no na konečných 3:2 pre kanadský tím upravil opäť Bulis.

Vo Phoenixe si vylámal zuby víťaz posledného ročníka Stanley Cupu Colorado Avalanche, k čomu prispel presilovkovým gólom na 2:1 aj slovenský center Michal Handzuš. Cenné asistencie, znamenajúce úvodný gól Druryho v 2. minúte stretnutia pri presilovej hre a v tretej tretine vyrovnávajúci gól Tanguaya na 3:3, si pripísal slovenský obranca Jaroslav Obšut. Coyotes zvíťazili 5:3, o čom rozhodli domáci dvoma gólmi v záverečných štyroch minútach.

Výsledky: Phoenix - Colorado 5:3, Montreal - NY Rangers 3:2, Anaheim - Los Angeles 1:4, Detroit - Toronto 5:2, St. Louis - Chicago 1:3, Atlanta - Carolina 3:2, Ottawa - Florida 3:1.