Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Cíger a Smrek kúsok od WTC, Smrek očitým svedkom drámy

TASR|12. sep 2001 o 19:10

New York/Bratislava 12. septembra (TASR) - Mladý slovenský hokejista Peter Smrek bol očitým svedkom teroristického útoku na newyorskom ostrove Manhattan.

On, ďalší Slovák Zdeno Cíger i celý tím NHL New Yorku Rangers vyviazli z masívneho teroristického útoku na mrakodrapy Twin Towers bez zranení, hoci práve v čase incidentu sa nachádzali v hoteli v blízkosti katastrofy.

"Peter včera volal domov asi trikrát. Ubezpečil nás, že on i Zdeno Cíger sú v poriadku, hoci ich hotel je vraj len asi kilometer od Svetového obchodného centra," prezradil brat talentovaného obrancu jazdcov Michal Smrek a pokračoval: "Peter to všetko pozoroval z okna hotela a bol zdesený. Rangers včera odložili dopoludňajší tréning na popoludnie, no neviem, či sa aj ten uskutočnil."

Hala Rangers Madison Square Garden sa tiež nachádza na najslávnejšom newyorskom ostrove a účastníci prípravného kempu klubu mali byť v tomto čase pôvodne ubytovaní priamo v budove Svetového obchodného centra. Na jar však Rangers rezerváciu zrušili.

Súvisiace články