Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Cíger 10. istým slovenským milionárom, v NY za 2 roky 3,5 mil. dolárov

TASR|18. júl 2001 o 17:28

New York 18. júla (TASR) - Vedenie zámorského klubu NHL New York Rangers oficiálne zverejnilo podpis zmluvy so slovenským hokejistom Zdenom Cígerom

. V jednom z najbohatších klubov NHL zinkasuje 31-ročný slovenský reprezentant počas dvoch rokov 3,5 milióna dolárov, čím sa stal desiatym slovenským "milionárom" v profilige. Cíger túto informáciu v telefonáte z Viedne potvrdil a vyjadril so sumou spokojnosť.

"S výškou kontraktu som samozrejme spokojný, splnilo to úplne moje predstavy. Som rád, že sme nemuseli o plate zdĺhavo rokovať," komentoval výšku kontraktu Cíger.

Niekoľko Slovákov ešte neuzavrelo kontrakty na novú sezónu, ale so svojím finančným ohodnotením sa Cíger stal už desiatym Slovákom, ktorého ročný príjem presiahne milión dolárov. K slovenskému spolku "milionárov" však v najbližšom čase pravdepodobne pribudne Marián Hossa, ktorý pri rokovaní o novej zmluve rozhodne nezostane na minuloročných 675.000 dolároch. Podobne je na tom Zdeno Chára, ktorý sa rovnako v novom pôsobisku v Ottawe Senators môže vyšplhať k sedemmiestnej cifre.

Najlepšie zarábajúcimi Slovákmi boli v uplynulej sezóne Žigmund Pálffy (Los Angeles/5 mil.), Peter Bondra (Washington/4,5 mil.) a Miroslav Šatan (Buffalo) s Róbertom Švehlom (Florida) po 2,5 miliónoch dolárov. Ďalšími istými "milionármi" (aj v prípade čakania na novú zmluvu) sú podľa vlaňajších príjmov Jozef Stümpel, Pavol Demitra, Michal Handzuš, Marián Gáborík a Kristián Kudroč.

Cígera draftoval v roku 1988 z 54. miesta klub New Jersey Devils, kde pôsobil takmer tri sezóny. Diabli ho počas sezóny 1993/94 vymenili do Edmontonu, kde prežil po boku spoluhráčov z útoku Douga Weighta a Jasona Arnotta svoje najúspešnejšie roky v zámorí, kam sa po piatich rokoch v Slovane Bratislava opäť vracia.

U jazdcov by mal podľa predbežných prognóz slovenský hokejista zakotviť v druhom útoku na ľavom krídle popri centrovi Petrovi Nedvědovi a pravom krídle Janovi Hlaváčovi. ki ph

Súvisiace články