Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Čierny víkend

Sportnet|Publikované 16. feb 2009 o 00:00

V piatok a sobotu absolvoval slovenský majster náročnú fušku. V extralige sa predstavil na palubovke finalistu, v Stredoeurópskej lige hostil

chorvátskeho šampióna. V oboch prípadoch odohrali chemesáci tajbrejky s neúspešným koncom.

HUMENNÉ. Znamenalo to posun v tabuľkách nadol. V nadstavbe extraligy sú východniari aktuálne tretí, v MEL-ke im patrí šieste miesto.

Tajbrejk na Považí

Kým doma zdolali chemesáci v repríze finále spred roka súpera hladko, na Považí sa tešil po päťsetovej dráme súper. Po VKP tak získali Novomešťania ďalší skalp. "Hrali sme nedisciplinovane, akoby sme čakali na chybu súpera, že sa sám porazí. Zvlášť vo štvrtom sete sme hrali veľmi zle, chýbala komunikácia prihrávky. Prehra ma veľmi mrzí," podotkol sklamaný Richard Vlkolinský. Humenská výprava hneď po stretnutí nabrala smer na východ republiky, no pod Vihorlat sa vinou zápchy po autonehode (kamión pri Prešove) dostala až o 4.00 hod. ráno.

Tajbrejk so Záhrebom

S chorvátskym majstrom odohrali chemesáci tajbrejk v oboch vzájomných meraniach síl. Pradoxne sa z víťazstva stále tešili hostia. "Prvý set sa hráči hľadali, dostávali do tempa, zhadzovali zo seba psychickú ťarchu piatkovej prehry. Teraz sa naplno prejavuje náročnosť modelu dvoch súťaží, sprevádzajú nás zranenia, kvalita tréningu šla dole a je to badať. Nevyplakávame, bojujeme, no skladba družstva je trochu iná. Chýbala komunikácia, väčšia bojovnosť, chybovali sme při vykrývaní svojho poľa," konštatoval kouč chemesákov.

Dva dni oddychu

Keďže už v stredu je na programe zápas VK Chemes - VKP, na oddych ostávajú prakticky iba dva dni. "V nedeľu máme úplné voľno, v pondelok regeneráciu a fyzioterapeuta plus masáže. Desať setov budeme určite cítiť do stredy. V utorok krátka posilňovňa, príprava na stretnutie, ktoré opäť bude veľmi náročné," dodal Richard Vlkolinský.

* * *

SUMÁR SEL

n Stredoeurópska liga mužov vo volejbale: VK Chemes Humenné - HAOK Mladost (Chorv.) 2:3 (-25, 16, 22, -18, -12), 115 min, rozhodovali: Burkiewicz a Dudek (obaja Poľ.), 800 divákov. ACH Volley (Slovin.) - MOK Záhreb (Chorv.) 3:0 (18, 22, 20), Hypo Tirol Volleyballteam (Rak.) - SK Posojilnica Aich/Dob (Rak.) 1:3 (-25, -26, 25, -21).

Súvisiace články