Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Čierny víkend východniarov na Považí

Sportnet|Publikované 8. dec 2002 o 23:00

Extraliga volejbalistov mala na programe zápasy 10. kola. Našim zástupcom sa absolútne nedarilo, na Považí v štyroch zápasoch nezískali ani jedno

víťazstvo.

Flaga Nové Mesto n. V. - VK PU Prešov 3:2 (19, -19, 21, -24, 11)

Prehra vysokoškolákov sa zrodila po matnom výkone, tréner VK PU Richard Vlkolinský bol z nej veľmi sklamaný: "Už po prehre vo Zvolene som hráčom hovoril, že zápasy so slabšími súpermi sa hrajú ťažko, lebo v nich nesmú zbytočne vopred kalkulovať, poddávať sa nervozite. Žiaľ, v Novom Meste to nebola ani tak prehra herná, ako ľudská. Už vstup do zápasu sa mi nepáčil, prístup nebol na žiadúcej úrovni. Akonáhle nás Nové Mesto pritlačilo, čo je, bohužiaľ, na smiech, ale je to fakt, hráči znervózneli, začali si vyčítať chyby a úplne zabudli na to, čo sme si povedali pred sezónou - teda, že jeden bez druhého si neporadia. Nedarilo sa nám útočne, ani na podaní, keď domáci ustrážili Sopka a Gešperíka, boli na koni. Ešte pre tajbrejkom som prízvukoval, že musia zabojovať, aby zahodili vzájomné spory za hlavu, nepodarilo sa však zvrátiť myslenie. Skúšal som všetko možné, aj krik, aj hecovanie, ani ja som však túto situáciu nedokázal otočiť. S výnimkou Romana Ondruška sa nenašiel hráč, ktorý by pozitívne pôsobil na ihrisku. Som veľmi sklamaný, ani nie tak prehrou, ako jej spôsobom. Myslím, že ani jeden z našich hráčov nie je taký veľký, aby mohol pristúpiť k zápasu takto laxne a tentokrát si dovolili skutočne veľa. Ak minule po Zvolene neboli žiadne dôsledky z prehry, hodili sme zápas za hlavu, tentokrát to tak nebude. Myslím, že v pondelok budeme o tomto zápase veľa rozprávať, či už s hráčmi, alebo aj na výbore a padnú asi aj tvrdšie slová."

PU: Kempa, Červeň, Škvarek, Sopko, Ondrušek, Gešperík (libero Váhovský, S. Soták, R. Špaček). Hralo sa 105 minút, rozhodovali Adamec a Sloboda, 400 divákov.

Matador Púchov - Chemes Humenné 3:0 (24, 16, 19)

Zápas na pôde favorita nerozbehli Humenčania zle, hoci za stavu 13:12 prišli o Pavla Zbura. "Paľo dostal nahrávku tesne ku empajru, hral otočený chrbtom k nemu a zamotala sa mu doň noha. Koleno pravej nohy to nevydržalo. Je to fakt smola, sotva sa dal do poriadku po operácii ľavého kolena, odíde mu druhé," smutne konštatoval tréner Chemesu Štefan Zbur. Jeho zverenci viedli ešte 23:21, potom však pokazili útok, podanie a posadili súpera na koňa. "Netvrdím, že by sme boli vyhrali celý zápas, ale ten prvý set sme mali uhrať," dodal humenský tréner. Chemes už nedokázal v ďalšom priebehu majstrovi vzdorovať a vcelku hladko podľahol.

Chemes: Matta, Nemec, Kríž, P. Zbur, Beňa, Katona (libero Sivák, Tomášik, Balej, Onderčin). Hralo sa 68 minút, rozhodovali Mokrý a Kováčik, 200 divákov.

Flaga Nové Mesto n. V. - Chemes Humenné 3:0 (22, 28, 16)

Opäť sa prejavila stará bolesť Humenčanov, ktorí nedokázali v koncovkách dotiahnuť dobre rozbehnutú sety. V tom prvom viedli 20:16, v druhom 18:15, napokon však nezískali ani set. "Už to opakujem po niekoľkýkrát, ale také školácke chyby, aké sme dokázali vyrobiť, sa nevidia ani u žiakov. Je to v hlavách, hráčov ťaží séria neúspechov a je najvyšší čas, že po siedmich prehratých zápasoch vonku budeme hrať opäť doma. Urobili sme množstvo naivných chýb, ktorými sme doslova ponúkli domácim víťazstvom. Pri všetkej úcte k nim totiž za normálnych okolností nemôžeme ani my, ani Prešov v Novom Meste prehrať," hodnotil Š. Zbur.

Chemes: Matta, Nemec, Kríž, Onderčin, Beňa, Katona (libero Sivák, Tomášik, Balej). Hralo sa 74 minút, rozhodovali Sloboda a Adamec, 400 divákov.

Matador Púchov - VK PU Prešov 3:0 (22, 20, 21)

Na rozbehnutý Púchov si mohli Prešovčania trúfnuť len ťažko. "Domáci hrali v pohode, bez zbytočnej nervozity, ich obranu veľmi dobre dirigoval Kováčik a nám sa nepodarilo ubrániť na sieti Barbierika. Herne to nebolo zlé, napokon, pred koncovkami sme stále držali krok, po sklamaní z prístupu v Novom Meste som chlapcom povedal, že takého veci sa nesmú opakovať a podobné rušivé momenty sa už nevyskytli," hodnotil R. Vlkolinský.

PU: Kempa, Červeň, Škvarek, Sopko, Ondrušek, Gešperík (libero Váhovský, S. Soták, Tholt, R. Špaček). Hralo sa 71 minút, rozhodovali: M. Kováčik a Mokrý, 400 divákov.

Ostatné výsledky: Dubová - VKP Bratislava 1:3 (-23, 21, -21, -16), Žilina - Zvolen 3:1 (23, -23, 20, 19), Dubová - Zvolen 3:1 (24, 16, -25, 22), Žilina - VKP 1:3 (27, -22, -22, -18).