Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Čierna séria futbalistov Strážskeho pokračuje

Chýba im klasický útočník. M. Karafa (vpravo) si pre zranenie v jeseni už nezahrá. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 10. okt 2012 o 22:00

Jeho hráči neskórovali a nebodovali už v siedmich zápasoch v rade. Nový hrajúci tréner tímu Bartolomej Petro objasnil príčiny.

Jeho hráči neskórovali a nebodovali už v siedmich zápasoch v rade. Nový hrajúci tréner tímu Bartolomej Petro objasnil príčiny tejto nelichotivej situácie.

STRÁŽSKE. Na úplnom chvoste tabuľky sa po nedeľňajšom zápase 12. kola IV. ligy skupiny Juh vo Veľkých Kapušanoch ocitli futbalisti Strážskeho, ktorí zaknihovali už siedmu porážku za sebou. Už 754 minút neskórovali a zákonite klesli na samé dno pelotónu.

Na nepriaznivé výsledky doplatil vyhadzovom tréner Rastislav Tomovčík, ktorého nahradil Bartolomej Petro. B. Petro je stále aj hráčom ŠK, vo funkcii hrajúceho lodivoda je od zápasu v Rudňanoch, teda dva týždne.

„Pôvodne vedenie klubu chcelo, aby som už iba trénoval, ale do konca jesene chcem chlapcom pomôcť aj na ihrisku. V zime sa uvidí, čo ďalej,“ prezradil 34-ročný B. Petro, ktorý zatiaľ s mužstvom nebodoval.

„V Rudňanoch, kde sme prehrali 0:1, sme hrali od 30. minúty bez vylúčeného brankára Komendu, namiesto ktorého išiel medzi tri žrde stopér Kopka. Aj s desiatimi hráčmi sme boli lepším tímom, trafili sme dvakrát žrď, no nebodovali sme. Naposledy vo V. Kapušanoch sme takisto podali veľmi dobrý výkon, ale v 88. minúte sme inkasovali nešťastný gól a opäť sme prehrali,“ pokračoval.

Bez prípravy a útočníka

Kmeňový hráč Vranova nad Topľou nám objasnil príčiny zlých výsledkov tímu, ktorý mal ambície pohybovať sa v strede tabuľky.

„Chlapci neabsolvovali letnú prípravu a dopočul som sa, že dokonca ani zimnú a bez tej sa futbal hrať nedá. Máme úzky káder, dokopy je nás dvanásť a na tréningy chodí najviac 10 hráčov. Chýba nám klasický útočník, Karafa, jediný ktorého máme v kádri, má zlomenú kľúčnu kosť a jeseň je už pre neho pasé. Takisto sa nám zranil Koc, ktorý bol platným hráčom. Kvôli trestu sme prišli aj o brankára Komendu,“ tvrdil B. Petro.

„Ak v zime nedoplníme káder aspoň o 3-4 hráčov, budeme to mať veľmi ťažké,“dodal.

Šesťbodový zápas

So 7-zápasovou šnúrou bez víťazstva sa už skúsený obranca raz v minulosti stretol.

„Ešte počas pôsobenia vo Vranove sme ťahali takú sériu, no následne sme vyhrali ťažký zápas vonku v jari a potom v jeseni sme v 15 zápasoch neprehrali ani raz,“ zalovil v pamäti B. Petro.

Najbližšie ho čaká šesťbodový domáci súboj so Spišskými Vlachmi. Ich protivník má na svojom konte rovnaký počet bodov ako Strážania.

„Bude to pre nás kľúčový zápas. Séria bez gólu a bez bodu je naozaj dlhá, chlapcov to už štve a chcú ju konečne prelomiť. Následne cestujeme do Krompách a potom odohráme tri duely na vlastnom trávniku, ktoré musíme zvládnuť. Ľuďom ako sú Peter Mach a Peter Pilch na futbale v Strážskom záleží a nechceme ich sklamať,“ uzavrel hrajúci tréner.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.