Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Čierna mačka Iuvente smolu nepriniesla

Sportnet|Publikované 16. mar 2015 o 23:00

Iuventa dosiahla v Prahe dôležité víťazstvo, šanca na prvenstvo stále žije. Prebudenie Julie Kucherovej.MICHALOVCE. Nesmierne dôležitý ligový súboj odohrali v piatok na pôde pražskej Slavie hádzanárky michalovskej Iuventy.

Išlo im o veľa, ak by tam nezvíťazili, prakticky by sa odpísali z boja o celkové prvenstvo vo WHIL.

Ťažký duel proti „zošívaným“ zvládli, keď na ich pôde triumfovali 27:24 (15:12), hoci začiatok z ich strany bol katastrofálny.

Celý čas im veril

Hráčky úradujúceho slovenského majstra totiž rýchlo prehrávali na Slavii hrozivým šesťgólovým rozdielom (0:6), potom aj 1:7 či 5:11.

Ani za týchto stavov však nezložili zbrane a napokon bol pre nich piatok trinásteho šťastný.

„Prvých pätnásť minút však nebol, ešte aj tam, kde sme bývali, pobehovala čierna mačka...“ usmial sa lodivod Iuventy František Urban, ktorý k úvodu zápasu poznamenal: „Nevyšiel nám vstup, ale nervózny som nebol, skôr nahnevaný, že niektoré dievčatá neplnili taktické pokyny. Ešte dobre, že fantasticky chytala Lucka Gubiková, nebyť jej zákrokov, boli by sme prehrávali ešte viac ako o šesť gólov. Neviem, ako by sme to potom zvrátili.“

Začiatok nezvládli podobne ako v Moste, kde utŕžili jedinú prehru.

„Mrzí ma to o to viac, že sme sa týždeň dôkladne pripravovali, pozreli sme si niekoľko zápasov súpera, vedeli sme, čo bude hrať. Za stavu 5:0 pre Slaviu som si musel zobrať time-out, aby som dievčatá upokojil. Hovoril som im, že nič nie je stratené. Celý čas som im veril, len potrebovali pár dobrých momentov, vďaka ktorým by sa chytili.“

Napínavý záver ligy

Družstvo nakopol aj ťah so zmenou obranného systému zo 6-0 na 5-1.

„Problémy domácim robila Maja Holešová, ktorá vybehala veľa priestoru a dostávala hráčky Prahy pod tlak, z čoho pramenili ich chyby. Jeden úsek hry v prvom polčase sme vyhrali 10:1, čo bolo určite zlomovým momentom. Po zmene strán sa to už len viezlo gól na gól,“ skonštatoval michalovský kormidelník, ktorého výkonom po dlhom období potešila Julia Kucherová, autorka siedmich presných zásahov.

„Konečne začala hrať jednoducho a účelne. Dúfam, že takto bude pokračovať až do konca sezóny.“

V lige bude počas najbližšieho víkendu reprezentačná pauza, po nej prídu na rad záverečné tri kolá, ktoré sľubujú napínavé vyvrcholenie.

„Vrátili sme sa späť do hry o prvé miesto. A do hry sme vrátili aj Porubu, dúfam, že si to tam uvedomujú. S Mostom máme rovnaký počet bodov, konkurent môže zakopnúť už len v poslednom zápase práve na pôde Poruby. My hráme trikrát doma, ale očakávam ťažké duely so Šaľou i Zlínom, ktorý stále bojuje o české play-off. Záver tohto ročníka bude ozaj dramatický, lebo mnohé tímy ešte o niečo hrajú,“ uzavrel F. Urban.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.