Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Cieľom Trebišova je nadviazať na dobrú jeseň

Zostáva v Trebišove. Jánovi Kotľarovi predĺžili hosťovanie. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 6. mar 2013 o 23:00

Trebišovský Slavoj finišuje s prípravou, v sobotu ho čaká prvý súťažný zápas. Do kádra pribudol Ukrajinec Fljaško.TREBIŠOV. Už o dva dni vstúpia treťoligoví futbalisti Slavoja Trebišov do jarnej časti súťaže.

Po dlhej zimnej príprave v sobotu konečne vybehnú na úvodný majstrovský duel, ktorý odohrajú na ihrisku posledného mužstva tabuľky Humenného, takže hneď ich čaká zemplínske derby.

Trebišovčania zimovali na štvrtej priečke a radi by sa na čele pelotónu udržali aj v jari.

Celok z juhu Zemplína má za sebou vyše sedem týždňov trvajúcu zimnú prípravu.

„Pracovali sme v podmienkach, ktoré nám naše možnosti dovolili. Klamal by som, keby som tvrdil, že bol som s ňou úplne spokojný. Chýbalo nám totiž ihrisko s umelou trávou. Snažili sme sa však čo najlepšie pripraviť na jar, ktorá určite bude veľmi ťažká,“ uviedol tréner mužstva Vladimír Rusnák mladší.

Vo väčšej časti prípravy pracovali na fyzickej stránke. Nechýbali ani prípravné zápasy, ktorých odohrali dokopy šesť.

S B-mužstvom Michaloviec vyhrali 2:0 (góly Bandoľa 2), s prešovskou rezervou prehrali 1:2 (E. Takáč), nad Cigándom triumfovali 5:2 (Fljaško 2, Kotľar, J. Capko, Kučera), starším dorastencom MFK Zemplín podľahli 0:2, Veľké Kapušany zdolali 1:0 (Fljaško) a v generálke remizovali s Vyšným Opátskym 3:3 (Kotľar, Olah, E. Takáč).

„Výsledky nehrali dôležitú rolu, teší ma, že chlapci pristupovali k súbojom zodpovedne.“

Bez veľkých očakávaní

Už po skončení jesene sa kormidelník Slavoja vyjadril, že prioritou bude udržať káder pokope. To sa im aj podarilo, veď okrem Jozefa Vaľka a Nemanju Petroviča z neho nikto neodišiel.

„V jari však nebudem môcť počítať ani so službami Krucovčina, ktorý je dlhodobo zranený. V tíme zostali aj Kotľar, Mižík a Cibuľa, ktorí mali hosťovania iba do konca uplynulého roka. Jedinou novou tvárou je ukrajinský stredopoliar Tiberij Fljaško, ktorý naposledy obliekal dres Lučenca. S mužstvom sa pripravujú aj viacerí dorastenci,“ prezradil V. Rusnák.

Trebišovčania nevstupujú do odvety s prehnanými cieľmi. „Nemáme veľké očakávania, chceme nadviazať na dobrú hru z jesene a produkovať útočný futbal, ktorým budeme tešiť našich fanúšikov,“ doplnil.

Jarnú premiéru si Trebišovčania odbijú na pôde nováčika súťaže ŠK Futura Humenné, ktorý uzatvára tabuľku tretej ligy Východ. Derby je na programe v sobotu o 14.30 hod.

„Domáci sú síce na chvoste tabuľky, ale rozhodne nás nečaká ľahký duel. Posilnili sa o kvalitných hráčov, uzdravil sa skúsený Russlan Ljubarskij, takže určite budú chcieť vyhrať. Nečaká nás ľahký zápas, necestujeme však pod Vihorlat v porazeneckej nálade,“ uzavrel V. Rusnák.

Káder Slavoja v jarnej časti

Brankári: Emil Sudimák ml., Dominik Gavla.

Obrancovia: Róbert Mižík, Marek Olah, Miroslav Koscelník, Zoltán Cibuľa, Adam Patkanóci, Patrik Krucovčin.
Stredopoliari: Jaroslav Capko, Vojtech Deme, Tiberij Fljaško, Emil Lukáč, Tomáš Bereščík, Milan Lukáč, Ivan Bača.

Útočníci: Ján Kotľar, Jakub Bandoľa, Maroš Gracer, Erik Takáč.

Odišli: Vaľko (Tomášov), Petrovič (Srbsko).

Prišli: Fljaško (Lučenec), Bandoľa, Kučera (obaja z dorastu).

ra
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.