Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Cieľom Sloveniek v Plovdive postup

SITA|16. apr 2006 o 12:11

BRATISLAVA 16. apríla (SITA) - Jednoznačným cieľom slovenských tenistiek na turnaji I. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie, ktorý sa začína na Veľkonočný pondelok v bulharskom Plovdive (17.-22.

4.), je postup do júlovových súbojov play off o účasť v II. svetovej skupine. Takto to sformulovalo vedenie Slovenského tenisového zväzu, ale aj realizačný tím na čele s kapitánom Mojmírom Mihalom. "Naša úloha je jasná - dostať sa medzi dva tímy, ktoré si vybojujú postup do baráže. Bude to však ťažké. Medzi 17 družstvami je minimálne šesť-sedem takých, ktoré majú prvú hráčku schopnú urobiť dva body. To znamená vyhrať svoju dvojhru a pridať bod aj vo štvorhre. Z tohto dôvodu nemôžeme podceniť ani jeden zápas," nechal sa počuť ešte pred odletom do Plovdivu kapitán Mihal.

Kapitán, ale aj celý slovenský tím sa bude najviac spoliehať na výkony Daniely Hantuchovej, ktorá vo svetovom rebríčku figuruje na 16. mieste, najvyššie spomedzi všetkých účastníčok plovdivského turnaja. "Tlak určite necítim, na to som už zvyknutá. Na druhej strane nič a nikoho netreba podceniť, lebo tam bude veľa šikovných mladých hráčok," myslí si Hantuchová, ktorá v závere budúceho týždňa oslávi 23. narodeniny. Najlepšia Slovenka by mala byť použiteľná aj vo štvorhre, kde by mala so skúsenou Janette Husárovou (31) vytvoriť silnú dvojicu a oprášiť tak spomienky na víťazný finálový turnaj Fed Cupe v Maspalomase na Kanárskych ostrovoch. "Po ťažkostiach s kolenom som aj uvažovala, že skončím s tenisom. Teraz som však pripravená pomôcť tímu vo štvorhre," tvrdila odhodlane pred odchodom do Bulharska Husárová. Ďalšími dvoma členkami slovenského tímu sú vekom ešte juniorky Magdaléna Rybáriková (17) a Dominika Cibulková (16). Práve medzi nimi dvoma sa rozhodne o druhej hráčke do dvojhry.

Na antukových dvorcoch Lokomotivu Plovdiv sa bude hrať v štyroch skupinách (troch štvorčlenných a jednej päťčlennej) systémom každý s každým. Zloženie skupín mali pôvodne vyžrebovať v nedeľu predpoludním, ale posunulo sa to až na podvečer 18.00 h miestneho času. V každom stretnutí sa budú hrať dve dvojhry a na záver štvorhra, čiže do súčtu troch bodov. "Ideálne by bolo, keby bolo vždy rozhodnuté už po dvojhrách," poznamenala v tejto súvislosti Hantuchová. Štyria víťazi jednotlivých skupín budú hrať v sobotu 22. apríla o dve postupové miesta do júlových stretnutí o účasť v II. svetovej skupine. Prakticky to znamená, že semifinále turnaja bude vlastne jeho finále.

Slovenky, ktoré sú celkovými víťazkami najprestížnejšej súťaže ženských tenisových tímov z roku 2002, sa vlani prepadli až do regionálnej zóny Fed Cupu. Stalo sa tak po dvoch prehrách, najprv v II. svetovej skupine vo Švajčiarsku (2:3) a potom v barážovom súboji o účasť v II. svetovej skupine v Thajsku (1:4).


Súvisiace články