Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Cieľom je obhajoba titulu

Sportnet|Publikované 14. mar 2009 o 00:00

V minulom roku sa Tomášovi Fuskovi darilo. Mladý Dobšinčan obhájil v pretekoch automobilov do vrchu v triede A do 1400 majstrovský titul a nestratil

sa ani v ďalších hodnoteniach.

DOBŠINÁ. Do nadchádzajúcej sezóny ide rodinný tím s jednoznačným cieľom. Je ním obhajoba majstrovského titulu. "Aj preto by sme chceli štartovať na všetkých pretekoch slovenského seriálu," potvrdil Tomáš Fusko. Okrem slovenských podujatí však poškuľuje aj po tých v zahraničí. "Uvažovali sme o tom, že skúsime Zónu strednej Európy," povedal T. Fusko.

Technika

V roku 2007 začal mladý jazdec sezónu na peugeote, no na treťom podujatí už štartoval na Škode Felicia. Aj vďaka nej získal v tom roku ako aj o rok neskôr majstrovský titul v triede A do 1400. Pred tohtoročnou sezónou prišli úvahy o zmene auta, no hlavne finančné dôvody rozhodli o tom, že sa nič nezmení. S myšlienkou obmeniť techniku sa však nerozlúčili. "Na rok 2010 plánujeme pripraviť nové auto, ale už do inej triedy," načrtol budúcnosť T. Fusko.

Ťažká sezóna

Cesta za minuloročnou obhajobou titulu však nebola vôbec ľahká. Začiatok sezóny vôbec nenaznačoval na prvenstvo. "Mali sme asi najťažšiu sezónu. Prvé preteky sme museli vynechať kvôli prevodovke. Upravovali nám ju v Čechách a kvôli chýbajúcim dielom sa nestihla poskladať. Smola nás prenasledovala aj ďalej. Kvôli technickej poruche sme nedošli pezinskú Babu a vo Zvolene nám odišla elektrika," vyrátal T. Fusko a dodal, "o všetkom sa tak rozhodovalo na posledných pretekoch na Jankovom vŕšku."

K jeho obľúbeným kopcom patrí samozrejme domáci Dobšinský kopec. "Pekný je aj už spomínaný Jankov vŕšok," poznamenal mladý pretekár, ktorý by v tejto sezóne rád ponaháňal aj silnejšie vozidlá vo vyšších triedach.

Súvisiace články