Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Cieľ 1. HFC jasný, vymazať nulu v kolónke víťazstiev

Sportnet|Publikované 24. aug 2007 o 22:00

Humenné - Dočkajú sa Humenčania už dnes prvého víťazstva v sezóne? Túto otázku si kladú asi všetci futbaloví priaznivci spod Vihorlatu. Po šiestich

kolách 1. HFC uzatvára prvoligový dvanásťčlenný pelotón. Východniari začali štyrmi prehrami (vonku Šaľa, Podbrezová, doma Prešov, Košice B) nasledovali dovezené dve remízy z Michaloviec a Prievidze. Program 7. kola určil, že na humenskom trávniku sa predstaví Lučenec (16.30 hod.). Že to bude súboj dramatický, predznamenáva tak tabuľka, lebo celok z Novohradu je na jedenástom mieste, keď má o tri body viac a ďalším aspektom je, že ho trénersky vedie Vladimír Rusnák st., ktorý pred dvoma rokmi pôsobil práve v Humennom.

Určitú previazanosť s dnešným súperom Humenčanov má aj Lukáš Hricov. Kmeňový futbalista Trenčína hosťoval v kádri LAFC v minulej sezóne, v letnej pauze sa tam objavil aj na krátkej skúške... "Že budú oba celky po šiestich kolách na chvoste tabuľky, to by som pred sezónou určite netipoval, je to pre mňa veľké prekvapenie. Lučenec pozmenil káder, posilnil sa v defenzíve i útoku, pred mojím príchodom som vedel, že Humenné má vo svojich radoch skúsenosti. Výsledky na trávniku mi však za pravdu nedali. V úvode sezóny sme nehrali dobre, po prehre s Košicami prišla debata s trénerom, následne sme už zvládli pohár, prišli dve remízy vonku. Zmenili sme herný štýl, zlepšili sa aj výsledky," podotkol Lukáš Hricov, ktorý je paradoxne s dvoma gólmi zatiaľ najlepším strelcom 1. HFC. Východniari sa zatiaľ v ofenzíve veľmi nevyznamenali, sieť súperovej brány napli iba trikrát. Ak chcú byť dnes bodovo úspešní, bilancia sa musí vylepšiť. "Treba mať na zreteli, že náš súper je veľmi kvalitný, postavenie v tabuľke rozhodne nezodpovedá jeho sile. Na lavičke je pán Rusnák, ktorý v Humennom pôsobil, čo môže byť aj naša nevýhoda. Súper preferuje nátlakový futbal, verím, že nutnosť víťazstva nám nebude zväzovať nohy ako proti Košiciam. Psychickú ťarchu nesmieme preniesť na ihrisko," mienil 23-ročný útočník, na ktorého strelecké kvality sa bude humenský tréner Jozef Valkučák určite spoliehať. "Ak vyhráme hoci len 1:0, je jedno, kto strelí gól. V Prievidzi som bol úspešný ja, mal som aj ďalšiu šancu. Tak ako mne, aj ostatným spoluhráčom však zatiaľ chýba v koncovke šťastie. Bodaj by to pre dnešok už neplatilo," dodal Lukáš Hricov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.