Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Cicman: Nechceme prehrať oba jarné zápasy

Sportnet|Publikované 11. máj 2009 o 00:00

Vlani v auguste Košičania na Pasienkoch porazili v 6. kole Petržalku 3:2. Aj teraz sa výsledok zopakoval, no v prospech Artmedie.KOŠICE. Vzájomné zápasy Petržalky a Košíc na jeseň boli zaujímavé tým, že sa v nich darilo hosťom. Najprv vyhrali Košice v Bratislave 3:2, potom Artmedia v Čermeli 2:1. V oboch zápasoch skóroval len jediný hráč - stopér Petržalky Kornel Saláta. Keď túto informáciu zaregistroval pred víkendovým tretím vzájomným duelom obranca MFK Róbert Cicman, vedel, aká bije. Prízvukoval, že na tohto hráča si musia dať Košičania veľký pozor najmä pri štandardkách, lebo je veľmi nebezpečný hlavičkár.

Ani do tretice neubránili Salátu

Prebiehala 6. minúta stretnutia, domáci zahrávali štandardku - roh - Saláta zostal úplne voľný a domáci viedli 1:0. "Čo na to povedať... Bola to naša chyba. Pri štandardkách sme nešli razantnejšie do lôpt," hľadal slová Róbert Cicman. Domáci Mráz zahrával ľavačkou perfektne štandardky a takmer po každej v I. polčase visel gól do Putnockého siete. Napokon padli tak oba góly. "Vôbec sa nám nedarilo ich pokryť. Boli to naše veľké chyby," zdupľoval obranca MFK. Teraz Košičanom neostáva nič iné, len si dávať pozor na Salátu vo štvrtom vzájomnom zápase v tejto sezóne - vo finále Slovenského pohára 20. mája. R. Cicman by bral všetkými desiatimi tvrdenie, že pohár nie je liga. "Určite. Verím, že nám to vyjde v pohári. Aj sme si hneď po zápase povedali, že radšej možno prehrať v lige a vyhrať pohár. Určite nechceme prehrať oba jarné zápasy.

Deprimovaný Putnocký

Hosťujúcemu brankárovi Matúšovi Putnockému nebolo čo závidieť. Ani si v prvej desaťminútovke nesiahol na loptu a dvakrát inkasoval. "Ťažko sa potom brankárovi chytá v zostávajúcich minútach, keď hneď v úvode dostane dva góly. Fakticky, domáci vyslali tri strely na bránu a boli z toho tri góly. Určite je to dosť deprimujúce, no sú aj také zápasy. Čo sa dá robiť. Ťažko sa aj hľadajú slová po takomto stretnutí," poznamenal sklamaným hlasom Matúš.

Tretíkrát už nevyrovnal

Dvakrát útočník MFK Dávid Škutka stihol gólom odpovedať na vedenie Petržalky. Na presný zásah Czinegeho po prestávke mu chýbalo málo, aby opäť stiahol náskok domácich a zaknihoval si prvý hetrik v kariére. "Úvod zápasu bol naozaj trochu divoký. V 11. minúte bolo už 2:1. Góly potešili, no mrzí fakt, že neznamenali ani bod. V prvom prípade som dobre trafil center Kamila Kuzmu, pri druhom góle som mal trochu šťastia, lebo lopta sa po prudkom centri Janiho Nováka odrazila od mojej nohy do siete. Škoda šance v závere zápasu. Loptu som si pekne spracoval na prsia, bol som sám v strede šestnástky, no strela z otočky mi nevyšla. Lopta mi skĺzla z priehlavku a nemala potrebnú razanciu, preto ju brankár chytil," dodal D. Škutka.

Súvisiace články