Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Čičarovce chceli získať viac bodov

Tréner Čičaroviec Attila Szabó. Jeho mužstvo nazbieralo v jeseni 28 bodov. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 13. nov 2012 o 23:00

Skončili druhé, tréner A. Szabó však spokojný nie je. Teší ho však to, že mužstvo hrá futbal, ktorý sa divákom páči.ČIČAROVCE. Na druhom mieste šiestoligovej tabuľky v skupine zemplínskej budú zimovať futbalisti tradičného účastníka tejto súťaže TJ Družstevník Čičarovce.

Po rozpačitom úvode sa mužstvo rozbehlo a v posledných šiestich dueloch neprehralo ani raz, vďaka čomu je po jeseni na druhej priečke a dýcha na chrbát vedúcemu Veľkému Horešu, na ktorý stráca iba tri body.

Zemplínčania sa pomalšie rozbiehali a zo začiatku vyhrávali iba na domácom ihrisku. Od súperov si nepriniesli nič.

„Utekali nám body, v každom zápase vonku sme domácim boli minimálne vyrovnaným súperom. Vo Vinnom nás však poškodili rozhodcovia, v Lastomíre sme podali slabý výkon a v Sečovciach sme doplatili na disciplínu. Nemali sme najlepšiu formu, takisto v prvých šiestich kolách neskóroval ani raz kanonier Gabriel Molnár a jeho góly nám chýbali,“ tvrdil kormidelník Čičaroviec Attila Szabó.

Aj napriek výbornému umiestneniu nebol veľmi spokojný s jesennou časťou. „Druhé miesto nie je zlé, ale mrzí ma počet získaných bodov. Mohli sme ich nazbierať viac, minimálne štyri sme ešte mohli získať,“ uviedol A. Szabó.

Potrápiť favorita

S pribúdajúcimi zápasmi sa herný prejav aj výsledky Družstevníka zlepšovali.

V posledných šiestich dueloch mužstvo až päťkrát vyhralo a raz remizovalo, pričom na jeho štíte zostal aj ašpirant na postup a líder tabuľky Veľký Horeš, ktorému uštedrilo trojgólovú porážku.

„Prístup k tomuto zápasu mali hráči oveľa lepší ako k ostatným. Bolo na nich vidieť, že sa chcú ukázať a favorita poraziť. Prišlo 600 divákov a v takej atmosfére sa hneď lepšie hrá,“ poznamenal A. Szabó,.

Nechce hovoriť o tom, že Čičarovce chcú postúpiť, hoci na prvé miesto strácajú iba tri body.

„Teoreticky by sme na to mali, podľa mňa máme skúsenejší tím ako Veľký Horeš. Ten však urobí všetko pre to, aby si prvenstvo udržal. Chceme ho potrápiť a sťažiť mu cestu za postupom. Naším cieľom je nazbierať čo najviac víťazstiev a bodov a skončiť čo najvyššie. Teší ma, že hráme futbal pre divákov, máme najvyššie návštevy v súťaži a v tomto trende chceme pokračovať,“ povedal na záver čičarovský lodivod.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.