Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Čičarovce aj Lastomír chcú hrať dobrý futbal

V Lastomíre skončil. Lukáš Jurčo (vľavo) sa vrátil do Žbiniec. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 17. júl 2012 o 22:00

Oba celky odohrali po dve prípravné stretnutia, v ich kádroch nenastal veľký prievan.ČIČAROVCE/LASTOMÍR. Nový ročník futbalových súťaží v našom regióne sa začne už čoskoro a aj tímy zo VI. ligy zemplínskej sa poctivo pripravujú na boje o majstrovské body. V Čičarovciach aj v Lastomíre, tradičných účastníkov tejto súťaže, je príprava v plnom prúde.

TJ Družstevník Čičarovce

Tretie mužstvo uplynulej sezóny odštartovalo letnú prípravu v stredu 4. júla. „Prebieha v domácich podmienkach. Odohrali sme už dva prípravné zápasy, najprv sme v Kráľovskom Chlmci prehrali 5:4 a potom sme v Dlhom Klčove zvíťazili 3:2. Dnes si zmeriame sily s Veľkými Kapušanmi, najbližší víkend budeme mať voľný a generálku zohráme 28. júla proti maďarskému treťoligovému mužstvu Tiszakanyár,“ informoval nás o príprave kormidelník celku Attila Szabó.

Z vlaňajšieho kádra mu neodišiel nikto, naopak, pribudla trojica nových hráčov. „Z Maďarska sa vrátil Csaba Kérekgyártó a pripravujú sa s nami aj skúsený Patrik Černej zo Sečoviec a Štefan Kendi z Malého Horeša, ktorý v minulosti hrával aj za Veľké Kapušany. Dúfam, že sa nám ich podarí vybaviť. Zvýšili sme konkurenciu v tíme, pretože predtým sme mali úzky káder,“ uviedol A. Szabó, ktorý by rád nadviazal na výsledky zo záveru súťaže, keď z ôsmich zápasov dokázali vyhrať Čičarovčania až sedem.

„Naším cieľom v novom ročníku je skončiť v tabuľke čo najvyššie, hrať dobrý futbal a vyhrať čo najviac zápasov,“ uzavrel lodivod TJ Družstevník, ktorého zverenci na úvod sezóny privítajú doma rezervu Veľkých Kapušian.

OFK Lastomír

Lastomírčania, hráči desiateho tímu predchádzajúceho ročníka, zarezávajú od posledného júnového dňa. „Trénujeme trikrát do týždňa a počas víkendov hrávame prípravné zápasy. Zatiaľ sme ich odohrali dva, v Nacinej Vsi sme prehrali 0:1 a vo Vinnom 1:2,“ prezradil tréner OFK Jozef Uchaľ, ktorého mužstvo do začiatku súťaže má v pláne odohrať ešte štyri duely.

„Čakajú nás odvety s Nacinou Vsou a Vinným, súboj s Veľkými Revištiami a v posledný júlový víkend generálka na ihrisku Žbiniec,“ doplnil J. Uchaľ.

V lastomírskom kádri sa neudiali veľké zmeny, opustil ho iba stredopoliar Lukáš Jurčo, ktorý sa po hosťovaní vrátil do Žbiniec.

„Do prípravy sme zapojili štyroch dorastencov, z iného klubu neprišiel žiadny nový hráč. Máme mladé mužstvo, ktoré sa bude opierať o skúsených Kačmára, Andrašova, Firdu a Senjuža, ktorý je zároveň mojím asistentom,“ uviedol lodivod, ktorý načrtol aj ciele do nového ročníka. „Nemáme prehnané ambície, chceme predvádzať dobrý futbal a udržať sa v súťaži,“ dodal na záver debaty J. Uchaľ. Jeho mužstvo v prvom kole pocestuje do Sečoviec.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.