Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Čičarovčania sú doma stopercentní, vonku majú až priveľa strát

Najlepší strelec mužstva. Hrajúci asistent trénera Gabriel Molnár (vľavo). (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 2. jan 2014 o 00:00

Čičarovce opäť prezimujú na druhej priečke, doplatili na zaváhania u papierovo slabších súperov.ČIČAROVCE. Už tradične vstupovali do sezóny so smelými ambíciami futbalisti šiestoligových Čičaroviec, ktoré v uplynulých dvoch ročníkoch obsadili zakaždým konečnú druhú priečku.

Pre mnohých boli teraz najvážnejším kandidátom na zisk prvenstva, keďže kvalitný káder zostal aj v jarnej časti pokope.

Preto je trošku prekvapením, že TJ Družstevník, ktorý od leta už netrénuje Attila Szabó, ale dvojica Ferdinand Hornyák – Gabriel Molnár, prezimuje až na druhom mieste s jednobodovou stratou na lídra z Petroviec nad Laborcom.

Vonku iba dve výhry

Aj vlani boli Čičarovčania po jeseni druhí, pred nimi však bol Veľký Horeš, ktorý mal suverénne najlepší káder v súťaži. Preto v ich tábore nevládne úplná spokojnosť.

„Tohto roku nemáme v lige takého súpera ako pred dvoma Michaľany a vlani Veľký Horeš, takže očakávalo sa, že práve my budeme prví. Stratili sme však body so slabšími tímami, a to nás stálo lepšie postavenie,“ rozhovoril sa hrajúci asistent trénera Gabriel Molnár, podľa ktorého úroveň súťaže v porovnaní s minulým rokom išla dolu.

Už sme si zvykli, že tento celok z juhu Zemplína nezvykne strácať v domácom prostredí body a inak tomu nebolo ani v jeseni, keď na vlastnom ihrisku nezaváhal ani raz. Horšie to však už bolo vonku, kde v siedmich dueloch vyhral iba dvakrát a zaknihoval až štyri porážky. Nečakali sa predovšetkým tie v Žbinciach a Krišovskej Lieskovej.

„Nováčik na nás vybehol, bojoval a viedol už 2:0. Podarilo sa nám síce znížiť, ale nezískali sme ani bod a domáci vyhrali úplne zaslúžene. V Krišovskej sme dlho vyhrávali, no v úplnom závere sme dostali dva zbytočné góly. Trošku nám tam chýbalo aj šťastie.“

Zopakujú minulú jar?

Podľa Gabriela Molnára, ktorý je s 11 gólmi najlepším strelcom Družstevníka, dostávalo mužstvo veľa zbytočných gólov.

„Obranu sme mali dobrú, ale často sme dostávali góly po vlastných chybách a nie po nejakých vypracovaných akciách súpera. Na tom musíme v zime popracovať,“ hovoril.

Čičarovce sa snažili hrať kombinačný ofenzívny futbal.

„Keď sme hrali doma, tak sme chceli čím skôr rozhodnúť, vonku sme hrali zo zabezpečenej obrany s cieľom neinkasovať a nejaký gól dať,“ tvrdil G. Molnár.

Pred rokom v jeseni celok tiež zaznamenal 4 prehry, no prišla výborná jar a v tej vyšiel naprázdno iba raz. Zopakuje sa niečo podobné aj teraz?

„Je to v našich silách, ale musíme káder posilniť. Počas jesene nám zo zostavy vypadli traja hráči, Vojtech Bertics a Mikuláš Ovák kvôli zraneniam a Peter Novák pre pracovné povinnosti. Potrebujeme posily do každej formácie. Jarný štart bude náročný, lebo začíname na ihrisku vedúcich Petroviec. Dvakrát sme tam vyhrali, verím, že sa nám to podarí aj do tretice,“ uzavrel G. Molnár.


Súvisiace články