Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Cibulkovej smiech cez slzy

Sportnet|Publikované 20. júl 2008 o 22:00

STANFORD. Japonka Ai Sugijamová mala pred piatkom za sebou 863 zápasov vo dvojhre na profesionálnej úrovni, ale ešte nezažila odstúpenie súperky pri

mečbale. "Po zdravotnej prestávke na jej ošetrenie a ďalšom nečakanom prerušení to bolo náročné. Vedela som, že nesmiem byť nepozorná, pretože v minulosti som už prehrala s indisponovanou hráčkou. Podvedome som nehrala tak, ako bolo treba, ale priamo na ňu," cituje magazín Tennis Reporters 33-ročnú veteránku po tom, ako na turnaji v kalifornskom v Stanforde vyradila aj druhú Slovenku. Najprv Danielu Hantuchovú 6:3, 6:1 (z 0:3) a následne Dominiku Cibulkovú 6:7 (4), 7:6 (5), 5:3, skreč, hoci bola dolu už 6:7 (4), 2:5 a v desiatom geme druhého dejstva čelila trom mečbalom v rade.

O 14 rokov mladšia Cibulková nevyužila túto obrovskú šancu či náskok 2:0 v treťom sete a končila s kŕčmi v ľavej nohe. Napokon od bolesti padla na chrbát a neubránila sa slzám. "Problémy s kŕčmi sa mi stále vracajú. Myslím si, že som dosť nepila a doľahla na mňa aj ťarcha celého tohto zápasu. Nie je to po prvý raz, čo som v tom roku stratila náskok. Príliš sa začínam ponáhľať a mentálne zlyhávam. To isté sa mi stalo proti Jelene Dementievovej v Miami," skonštatovala D. Cibulková a dodala: "Viem, že sa stále len učím, ale je také ťažké vyrovnať sa s podobnými vecami."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.