Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Cibulkovej skupina sa začala, Rumunka zdolala debutantku

Simona Halepová. (Autor: TASR/AP)
TASR|23. okt 2016 o 12:27

Halepová proti Keysovej od začiatku potvrdzovala úlohu favoritky.

Červená skupina:

Simona Halepová (3-Rum.) - Madison Keysová (6-USA) 6:2, 6:4

SINGAPUR. Rumunská tenistka Simona Halepová úspešne vstúpila do bojov na MS WTA Tour v Singapure. V úvodnom zápase prestížneho podujatia zvíťazila v červenej skupine ako nasadená trojka nad debutantkou na Turnaji majsteriek Američankou Madison Keysovou za 69 minút hladko 6:2, 6:4. V druhom dueli nastúpili o 13.30 SEČ proti sebe Slovenka Dominika Cibulková a najvyššie nasadená Nemka Angelique Kerberová.

Halepová proti Keysovej od začiatku potvrdzovala úlohu favoritky. Hrala rýchlo, na returne dokázala dostať Američanku pod tlak a profitovala z jej početných nevynútených chýb.

V druhom dejstve Keysová vyrovnala z 2:4 na 4:4, no záver patril Halepovej. V deviatom geme po skvelom obhodení prelomila podanie súperky a pri vlastnom servise premenila v poradí tretí mečbal. Finalistka šampionátu WTA z roku 2014 tak upravila vzájomnú bilanciu s Keysovou na 5:1.

"Vedela som, že to bude ťažký zápas. Keysová je výborná hráčka s kvalitným podaním, loptičky z jej rakety často lietajú rýchlosťou 150 km/h.

Bola som silná na nohách a dokázala som ju rozbehať, to bol kľúč k úspechu. MS WTA Tour sú pre mňa špeciálny turnaj. Nezabudnem na rok 2014, keď som aj vďaka podpore singapurských fanúšikov zdolala v skupine Serenu Williamsovú," povedala Halepová v prvom interview priamo na kurte.

Súvisiace články