Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Cibulková v extralige proti Suchej, Hrbatý asi v Tlmačoch

SITA|Publikované 30. apr 2008 o 09:15

BRATISLAVA 30. apríla (SITA) - Vo štvrtkových semifinálových stretnutiach tohtotýždňovej slovenskej tenisovej extraligy družstiev mužov a žien by za TK Slovan Slovenská sporiteľňa Bratislava mali nastúpiť ...

BRATISLAVA 30. apríla (SITA) - Vo štvrtkových semifinálových stretnutiach tohtotýždňovej slovenskej tenisovej extraligy družstiev mužov a žien by za TK Slovan Slovenská sporiteľňa Bratislava mali nastúpiť Dominik Hrbatý, Ukrajinec Sergij Stachovskij i Dominika Cibulková. Hrbatý, ktorý v najvyššej domácej súťaži tímov štartuje pravidelne, v utorok prehral v zápase 1. kola dvojhry na challengerovom turnaji ATP v Tunisku s najvyššie nasadeným Francúzom Julienom Benneteauom a jeho účasť na dvorcoch TKM Tlmače A by mohli ohroziť iba prípadné problémy s presunom z Afriky do tekovského regiónu. Znamená to, že pri Hrone v okrese Levice by od 9.00 h malo účinkovať spolu 7 singlových titulov z okruhu Asociácie tenisových profesionálov. K Hrbatého šiestim trofejam jednu pri licitovaní pridáva Stachovskij: zverenec Tibora Tótha senzačne ako kvalifikant triumfoval na prelome februára a marca v chorvátskom Záhrebe.

"Už na prvé kolo nás prišlo povzbudiť veľa ľudí a panovala takmer futbalová atmosféra. Zajtra očakávame ešte väčšiu návštevu, pretože sviatok bude nielen v kalendári - Tlmače sú športovým mestečkom. Pre nás je to veľká udalosť a budeme radi, ak to Hrbatý stihne. Po ceste z Tuniska to s aklimatizáciou asi nebude mať jednoduché. Nastúpiť by proti nemu mal Maroš Horný," povedal pre agentúru SITA kapitán Tlmáč Gustáv Jakubička a dodal: "My už môžeme hrať uvoľnene. Naším cieľom totiž bola záchrana. Sami sme z úspechu proti obhajcovi titulu, Slávii Právnik, milo prekvapení. Bratislavčania nás zrejme trochu podcenili."

Len štyri dni po víkendovom fedcupovom stretnutí proti Uzbekistanu by sa opäť mala predstaviť bratislavskému publiku Cibulková. Finalistka nedávneho turnaja v Amelia Island na Floride avizovane posilní "belasé" v mestskom derby na pôde TJ Slávie Právnik. Stretnutie sa od 9.00 h uskutoční v petržalskom areáli na Dudovej pri dostihovej dráhe, teda kúsok ďalej od jazera Veľký Draždiak, pri ktorom klub sídli. "Vo štvrtok budem hrať, ale na sobotu mi to už nevychádza, pretože v ten deň odlietam na turnaj do Berlína," povedala v pondelok pre agentúru SITA D. Cibulková, ktorá v utorok v Michalovciach absentovala pre celkovú únavu. Aj bez zverenkyne Vladimíra Pláteníka triumfovali slovanistky vysoko 6:1. Osemnásťročná piešťanská rodáčka by mala v rámci semifinálového duelu extraligy tímov čeliť víťazke dvoch podujatí WTA Tour Martine Suchej, momentálne 264. vo svetovom rebríčku. "Martina mala nejaké problémy chrípkového typu a večer s ňou ešte budem hovoriť, ale predbežne rátame s jej štartom," uviedol kapitán "právničiek" Radovan Šabata.


Štvrtkový program slovenskej tenisovej extraligy družstiev (9.00):

MUŽI:

Semifinále:

TKM Tlmače A - TK Slovan Slovenská sporiteľňa Bratislava

TK Slávia Agrofert STU Bratislava - TK Inter Bratislava


O 5. - 8. miesto:

TK Ratufa Levice A - TJ Slávia Právnik Bratislava

TC Slávia Trnava - TK Tatran Prešov A


ŽENY:

Semifinále:

TJ Slávia Právnik Bratislava - TK Slovan Slovenská sporiteľňa Bratislava

TK Ružomberok A - TK Kúpele Piešťany


O 5. - 8. miesto:

STŠ Michalovce - TK Slávia Agrofert STU Bratislava

TC SPU AX-V Nitra - TK Baník Prievidza

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.