Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Cibulková: Už nie som taká vyplašená

Sportnet|Publikované 22. aug 2006 o 00:00

RIMINI, BRATISLAVA - Slovenská tenisová reprezentantka v Pohári federácie Dominika Cibulková vstúpila do tohto roku na 569. mieste svetového rebríčka a po včerajšom dohrávanom finále 50-tisícového turnaja ITF v talianskom Rimini sa už dostane medzi ...

Dominika Cibulková sa prebojovala z kvalifikácie až do finále turnaja v Rimini. Tento rok sa zlepšila vo svetovom rebríčku o vyše 300 miest. FOTO - AUTOR

RIMINI, BRATISLAVA - Slovenská tenisová reprezentantka v Pohári federácie Dominika Cibulková vstúpila do tohto roku na 569. mieste svetového rebríčka a po včerajšom dohrávanom finále 50-tisícového turnaja ITF v talianskom Rimini sa už dostane medzi prvých 250 hráčok. Sedemnásťročná juniorka sa presadzuje na ženských turnajoch a robí radosť svojmu trénerovi Petrovi Hrunčákovi.

"Finálovú účasť v Rimini si cením viac ako podobný výsledok na rovnako dotovanom turnaji v americkom Charlottenville spred troch mesiacov, kde som sa do hlavnej súťaže taktiež prebojovala z kvalifikácie," vravela včera Dominika do telefónu a vysvetľovala: "Na talianskej antuke som hrala najlepšie zápasy mojej doterajšej kariéry. Môj tenis je vyspelejší. Snažím sa hrať nátlakovo od základnej čiary, rozhadzujem si súperky. Už nie som na dvorci vyplašená ako kedysi, nepanikárim."

Cibulková sa ako 290. tenistka rebríčka WTA rozohrala v troch zápasoch kvalifikácie a potom v hlavnej súťaži zdolala štyri tenistky, ktoré mali vo svetovom rebríčku lepšie postavenie. Premožiteľku našla až vo finále, kde podľahla Sanji Ančičovej - sestre chorvátskeho daviscupového reprezentanta. V nedeľu ich zápas prerušili za stavu 6:7, 4:2 pre dážď, dohrávali ho na druhý deň a Dominika po druhom vyhratom sete 6:3 v rozhodujúcom prehrala 3:6.

"Za týždeň som odohrala osem zápasov, z toho šesť trojsetových. Vo finále mi už trochu chýbali sily," poznamenala mladá Slovenka. V závere turnaja ju prišli do Talianska povzbudiť rodičia, včera si v známom rekreačnom stredisku pri Jadranskom mori dopriali krátky oddych. V Rimini hrali aj ďalšie slovenské tenistky Ľudmila Cervanová, Ľubomíra Kurhajcová a Zuzana Kučová.

Cibulková sa najbližšie predstaví na juniorskom turnaji US Open v New Yorku, ktorý bude zrejme jej rozlúčkou s mládežníckou kategóriou. Na účasť v kvalifikácii ženského grandslamového turnaja potrebuje tenistka postavenie do 220. miesta svetového rebríčka. Dominika sa k nemu približuje, a tak možno už v januári 2007 si v Melbourne zahrá o postup do hlavnej súťaže Australian Open.

Cibulkovej cesta do finále turnaja v Rimini (50 000 USD)

Kvalifikácia

1. kolo: Kustavová (Bielorus.) 7:6 (6), 6:0

2. kolo: Roeschová (Nem.) 6:3, 5:7, 6:1

3. kolo: Dzehalevičová (Bielorus.) 6:0, 6:4

Hlavná súťaž

1. kolo: Záhlavová (5-ČR) 6:3, 2:6, 6:0

2. kolo: Antonijčuková (Ukr.) 4:6, 7:5, 6:3

Štvrťfinále: Maleková (Nem.) 6:1, 2:6, 6:4

Semifinále: Buzarnescuová (Rum.) 6:1, 3:6, 6:3

Finále: Ančičová (Chorv.) 6:7 (6), 6:3, 3:6

Súvisiace články