Streda, 14. apríla, 2021Meniny má Justina

Cibulková splnila rolu favoritky

(Autor: REUTERS)
Sportnet|26. máj 2008 o 00:00

S aktívnou kariérou sa lúčil trojnásobný víťaz Roland Garros - Brazílčan Gustavo Kuerten.

PARÍŽ, BRATISLAVA. Pred rokom sa slovenská tenistka Dominika Cibulková prebila na svoj prvý grandslamový turnaj Roland Garros z kvalifikácie, teraz odštartovala svoj najobľúbenejší Grand Slam medzi nasadenými (28.) ako jedna z favoritiek. Vo včerajšom úvodnom dni na antukových dvorcoch v Boulonskom lesíku si bez väč­ších ťažkostí poradila s nemeckou ľaváčkou Angelique Kerberovou (94. vo WTA) 6:2, 6:2.

Devätnásťročná Cibulková sa na kurte presadila agresívnou, nátlakovou hrou od základnej čiary. V 2. kole sa stretne s víťazkou zápasu Sequerová (Ven.) - Osterlohová (USA).

Výkon kazila nervozita

„Môj výkon bol poznačený nervozitou, ktorá je v súvislosti s takýmito zápasmi normálna – nik tu nechce prehrať v úvodnom kole,“ povedala Cibulková pre agentúru SITA. „Nepomohlo mi ani trojhodinové čakanie na koniec päťsetového zápasu mužov, počas ktorého som sa vari trikrát rozcvičovala. Taký je však údel na grandslamových turnajoch. Nehrala som síce super, ale víťazstvo sa ráta.“

V Paríži chce hrať aj v zmiešanej štvorhre s francúzskym priateľom Gaelom Monfilsom, čakajú na voľnú kartu od organizátorov.

Pri neúčasti zranenej svetovej desiatky Daniely Hantuchovej má Slovensko v dvojhre žien iba dvojnásobné zastúpenie. Magdaléna Rybáriková sa do hlavnej súťaže dostala z kvalifikácie a v 1. kole bude mať zajtra za súperku Chorvátku Špremovú. Jediný slovenský tenista v dvojhre mužov Dominik Hrbatý hral s Argentínčanom Acasusom včera večer (zápas sa skončil po uzávierke tejto strany).

Guga sa lúčil

S turnajom v Paríži i s kariérou sa včera lúčil trojnásobný víťaz z rokov 1997, 2000 a 2001 Gustavo Kuerten. Brazílčan dostal od organizátorov voľnú kartu, v 1. kole podľahol domácemu hráčovi Mathieuovi 3:6, 4:6, 2:6.

„Toto je môj život, vášeň a láska," odkázal divákom v hľadisku populárny Guga. „Je skvelé, že tu môžem byť s mojou rodinou, koučom. Ale zo všetkého je najdôležitejšia láska, ktorou ste ma obdarovali."

Kuerten zostane s Parížom navždy spojený veľkým srdcom, ktoré nakreslil raketou na dvorci po svojom treťom triumfe pred siedmimi rokmi.

Súvisiace články