Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Cibulková sa pobije o ďalší zápas so svetovou jednotkou

Dominika Cibulková. (Autor: SITA)
Sportnet|17. jan 2011 o 15:25

Stredajšie 2. kolo Australian Open bude pre našu tenistku Dominiku Cibulkovú a jej taliansku súperku Albertu Briantiovú súbojom o to, kto vyzve svetovú jednotku Wozniacku.

Zajtrajšie 2. kolo Australian Open bude pre našu tenistku Dominiku Cibulkovú a jej taliansku súperku Albertu Briantiovú súbojom o to, kto vyzve svetovú jednotku Wozniacku.

MELBOURNE. Dánka poľského pôvodu Caroline Wozniacka sa v Melbourne stretne s Vaniou Kingovou. Ak v tomto zápase uspeje, stretne sa s lepšou z dvojice Cibulková - Briantiová. Aj o tomto sme sa včera pozhovárali s našou poslednou zástupkyňou vo dvojhre.

Vnímate tú šancu hrať s Wozniackou?

- V tenise sa zásadne nepozerá ďalej, než na nasledujúce kolo, ale klamala by som, keby som povedala, že na to nemyslím. Briantiová nebude jednoduchou prekážkou. Máme to 1:1, vlani som ju zdolala na antuke v Ríme. Hrá pomalšie, používa jednoručný rezaný bekhend a musím pritvrdiť a rozbehať ju, aby nestíhala. Hrať s Wozniackou, svetovou jednotkou, a ešte v 3. kole grandslamového turnaja týždeň po víťazstve nad ňou 6:3, 6:3 by bol skvelý pocit.

Myslíte si, že neúčasťou Sereny Williamsovej a Dementievovej sa šance trochu otvorili?

- Jednoznačne. Šance majú všetky. Myslím, že tu niet hráčky, na ktorú by som si netrúfala, všetky sa dajú zdolať. Úspech v Sydney mi dodal sebavedomie.

Čo sa stalo po hladkom sete 6:2 v ďalšom priebehu zápasu s Kerberovou?

- Aj keď som ho rýchlo vyhrala, stále som cítila, že mi čosi chýba, že to nie je ono a odrazu som iba doťahovala. Nemka hrala skvele. Neúprosne bránila a aj po 6-7 loptách stále vracala údery. Potom som aj niečo pokazila. Snažila som sa útočiť a zakončovať.

Všimli sme si už v Brisbane, že viac riskujete z forhendu, usilujete sa pritvrdiť a klincovať. Pravda, chcelo by to znížiť počet nevynútených chýb. Je to nová stratégia od trénera Krajana?

- Áno, pracujeme na aktívnejšej hre s cieľom uhrať viac víťazných forhendov, body si vybojovať, no nie všetko to padá dovnútra. Je to však správna cesta.

Ako ste sa cítili za stavu 2:4 v 3. sete?

- Bola som zdravo nahnevaná. Cítila som, že som prestala chodiť do úderov, iba pomaly čakala na súperkine chyby, ale pritom aj mne ušli nejaké lopty. Pozrela som sa na trénera a spoznala som v tvári, akoby chcel povedať - Haló! Čo sa to deje, prečo nehráš svoju hru? Rob, čo máš robiť. Pridala som, zariskovala a už mi to tam až do konca padalo.

Čo vám dal Željko Krajan?

- Strašne veľa. Hoci spolupracujeme zatiaľ asi pol roka, veľa sa od neho učím. Je to super tréner. Mala som šťastie, že som ho našla a bol voľný, asi to bol osud. Ešte sa určite naučím viac.

Súvisiace články